Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Piibliselts tegi oma tööst kokkuvõtteid

20.04.2010 | | Rubriik: Teated

Laupäeval, 17. aprillil kogunesid Eesti Piibliseltsi liikmed traditsioonilisele aastakoosolekule.
Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson kinnitas Eesti Kirikule, et koosolek toimus väga positiivses õhkkonnas, sest möödunud aastal saadi tänu oma toetajatele tähistada väärikalt Piibli ilmumise 270. aastapäeva.
Rakveres toimus lastele piiblipäev, vaadata sai piiblinäitust ja osaleda viktoriinis; Palamuse koolimuuseumis oli piiblinäitus ja ühtlasi tähistati Palamuse 775. aastapäeva; osaleti misjonipäevadel Keilas, aga ka ESTO päevadel Saksamaal Münsteris. Novembris peeti 17. piiblipäeva Jüris, kus Anton Thor Helle Piiblit tõlkis ja kuhu kakskümmend aastat tagasi püstitati mõlema auks mälestusmärk.
Veel rõhutati koosolekul käimasolevat hõimurahvaste projekti ja et hõimurahvaste nädala raames peeti Tallinna Jaani kirikus Eestis teadaolevalt esmakordselt marikeelne jutlus.
Jätkuvalt jagatakse kiidusõnu jõulumarkidele, millega inimesed toetavad Piibli tõlkimist, misjonär Anu Väliaho tööd ja teisi piibliseltsi ettevõtmisi. Jaan Bärenson ütleb, et inimesed juba teavad, kuhu nende annetus läheb, ja on helded.
Räägiti ka koostööst meediaga, mis on inimestelt sooja tunnustust pälvinud. Oodatud on raadiosaade «Piibel raadios», mida edastavad Tartu Pereraadio ja Raadio7, samuti piibliseltside tööga seotud artiklid Eesti Kirikus.
Tänavusel lugemisaastal on rõhk pandud Piibli lugemisele. Juba järgmisel nädalal hakatakse pühakirja lugema Haapsalus, Tallinna vanalinnapäevadel tehakse seda Oleviste kirikus. Eesti Piibliselts kutsub kogudusi ja peresid pühakirja lugema, sest just tänu eestikeelse Piibli olemasolule arenes välja rahvakoolide võrk. Osalema kutsutakse ka piibliseltside palvepäeval.
Koosolekul võeti vastu tänavuse aasta eelarve ja kuulati ameerika ajaloo- ja teoloogiaprofessor dr Ron Frosti loengut kristlusest pluralistlikus maailmas, sellest, kuidas me tänapäeval Piiblit esitleme ja kasutame.
Eesti Piibliselts tänab kõiki toetajaid ja kaasamõtlejaid.
Rita Puidet     

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)