Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Piiblimargid toovad jõulud lähemale

28.11.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Esimeseks advendiks ilmuvad Eesti Piibliseltsi jõulumargid viivad mõtted lähemale pühadele ja sõnumile jõululapsest.

Kahesaja-aastase ajalooga ühendus, mis on keskendunud Piibli tõlkimisele ja levitamisele, kasutab ka muid vahendeid, suurendamaks hea sõnumi mõju. Üheks selliseks on Jeesuse-teemalised ilumargid, mida võib kaunistuseks ümbrikule kleepida.
Selle aasta markidele (fotol) on jõudnud killuke Põhjasõja järel Tallinna rajatud EAÕK Püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna kirikust. Tegu on ühega vähestest tänapäevani säilinud puukirikutest Eestis ning see kuulub arhitektuurimälestiste hulka. Nõukogude ajal koguduse käest ära võetud pühakoda on tagastatud ning ennistati aastatel 2001–2005.
2008. aastast on kirikus Küprose tunnustatud ikoonimaalija Alkis Kepolase (1957–2009) seinamaal «Kristuse sündimine», mis on jõulumarkidele jõudnud tänu Mikk Leedjärvele. Alkis Kepolas alustas maalimisega 15aastaselt, ta on maalinud Küprosel 23 kiriku interjööri ja Soome Kajaani kiriku seinamaalid. 2006. aastal tegi ta seinamaali EAÕK keskusesse ja juhendas kahepäevast ikoonimaalimise kursust.
«Tänuks jõulumarkide eest saab teha annetuse tuleval aastal 200. aastapäeva tähistava Eesti Piibliseltsi töö ja juubeli väärika tähistamise heaks,» ütleb seltsi peasekretär Jaan Bärenson. Praegu on seltsil käsil viipekeelse Markuse evangeeliumi tehniline viimistlemine, tuleval aastal algava tiražeerimise jaoks vajatakse veel raha.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)