Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Piiblikoolis läheb aina põnevamaks

16.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Evangelist Ilkka Puhakka ütleb, et Piiblisse sisenemiseks on erinevaid teid. Kirsti MalmiKohe on algamas noorte piibli- ja misjonikursuse kolmas moodul, mis tõotab kujuneda üheks olulisemaks, sest juttu tuleb Jeesusest.
Lektoritena astuvad õppurite ette Kadri Lääs ja Matthias Burghardt.
Eelmisel korral Jumalast, loomisest ja jumalakartusest rääkinud Soome evangelisti Ilkka Puhakka loeng sarnanes sõna otseses mõttes pildi sisse minekuga.
«Piiblisse sisenemiseks on erinevaid teid. Lõpptulemus sõltub sellest, millise valime. Esmalt tasub alati lähtuda sellest, mida Jeesus õpetas,» märkis Puhakka.
Lektori sõnum oli, et kõneldes Jumalast ja loodust, kasutades läänelikku ehk mõistele ja loogikale rajatud keele­struktuuri, takerdume paratamatult vastuoludesse. Loomisest ja Loojast kõneldes tuleb kõnelda idamaade semikultuurile omase pildikeele kaudu.
Kursuslased mõistsid ja tajusid, et Piibel pole piltlikult öeldes tasapinnaline, vaid ruumiline teos, mille suurus ja sügavus avaldub mõõtmes XD.
Samas juhtis lektor tähelepanu ka sellele, et Piibli sõnumi suuruse ja sügavuse tundma ja tunnetama õppimisel tasub alati meeles pidada 5. Moosese raamatu 29. peatüki 28. salmi:
«Varjatu kuulub Issandale, meie Jumalale, aga mis on ilmutatud, kuulub igavesti meile ja meie lastele, et me teeksime selle Seaduse kõigi sõnade järgi.»
«Kui Piibel ilmutaks kõike, oleks ta väike ja arusaadav ning annaks inimesele võimaluse Jumalat valitseda. Jumal on aga käsitamatu,» sõnas lektor.
Ilkka Puhakka rääkis meile ka lugusid ajast, mil ta käis head sõnumit jagamas Nõukogude Liidu vangilaagrites. Need lood aitasid kuulajail mõista, kuidas Jumala arm ja usk Jumalasse inimese kaudu nähtavaks saab ning kuidas Jeesuse vere võimas vägi on üle ka kõige hullemast kuriteost.
Margit Õkva

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)