Esileht » Online » Online artiklid »

Pihtla Püha kiriku uuendustööd said jätku

19.05.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Pihtlas Püha külas asuv samanimeline kirik alustas kolmandat aastat järjest uuenduskuuri, milleks kulub tänavu ligi 700 000 krooni.
 

Juba on valmis kiriku teisel korrusel oleva käärkambri endise palverändurite ruumi põranda uuendus, mida tehti umbes 350 aasta järel,” lausus Püha koguduse õpetaja Anti Toplaan.

EELK Püha Jakobi koguduse juhatuse esimees Matti Mägi sõnas, et tänavu on põhirõhk altariruumi seinte ja kiriku võlvlagede restaureerimisel. Ehitustööd kestavad ilmselt sügiseni.

Restaureerimistöid rahastavad nii Püha kiriku kogudus kui riik. Säästuajal eraldab riik Saaremaa ühe ilusama kiriku kordategemiseks ligi 600 000 krooni, lisaks tuleb veel juurde umbes 70 000 krooni koguduselt. Samaväärse rahasumma investeeris kogudus kiriku kordategemiseks koos riigiga ka eelmisel aastal.

Matti Mägi lisas, et sõltuvalt rahaeraldistest ja hetkeseisust on plaanis Püha kiriku restaureerimist jätkata, sest tänavusega pole pühakojas vajaminevad tööd kindlasti veel lõppenud.

Töid teeb firma Rändmeister OÜ, kes on restaureerinud võib teeb seda parajasti mitmes Saaremaa suuremas kirikus, lisaks tööd mandri kirikutes.
“Meie kogemus Eesti kirikute uuendamises on üheteistkümne aasta pikkune,” lisas Rändmeister OÜ juhataja Juhan Kilumets.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)