Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Peterburi jõuluime: eestlased saavad kiriku tagasi

25.12.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Peterburi Eesti koguduse juht Külli Sulg tõestas, et visalt oma asja ajamine annab tulemusi isegi Venemaal. Vahetult enne jõule sai Sulg kirja Peterburi linnavalitsusest sõnumiga, mida ta oli kaua oodanud: eestlaste kogudus saab täielikult enda omandusse tagasi Jaani kiriku hoone!

See on tegelikult rõõmus sõnum kõigile eestlastele, sest tegemist on meie ajaloos väga olulise hoonega. Kiriku tähtsuse rõhutamiseks piisab kahest faktist. Esiteks on 1860. aastal avatud Peterburi Jaani kirik üks eestlaste professionaalse kultuuri hälle, sest kirikuga olid tollal seotud Jakob Hurt, Mihkel Lüdig, Miina Härma, Rudolf Tobias ja paljud teised eesti kultuuritegelased. Teiseks kogunesid just Jaani kiriku ette 26. märtsil 1917. aastal ligi 40 000 eestlast sinimustvalgete lippudega rongkäigule, mis oli üks esimesi eestlaste kui rahvuse nii suuri avalikke eneseteadvuse väljendusi üldse.

 Jah, Peterburi Jaani kiriku taastamine peale Nõukogude-aegset lagastamist eelmiseks vabariigi aastapäevaks läks Eesti riigile ja maksumaksjatele päris palju maksma.
 
Edasi loe Delfist.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)