Esileht » Uudis » Esileht »

Peterburi Jaani kirik on pühitsemiseks valmis

02.02.2011 | | Rubriik: Esileht

 Kuu aega enne suurpäeva, 21. ja 22. jaanuaril peeti Peterburis nõu Jaani kiriku taaspühitsemisega seotud viimaste ettevalmistuste üle, samuti koguduse viimane jumalateenistus Ingeri Maria kirikus.
Viimasel jumalateenistusel Ingeri Maria kiriku abisaalis, mida eesti kogudus kasutas jumalateenistuste paigana 2002. aastast, jutlustas Tiit Salumäe, kaasa teenis õpetaja Raino Kubjas (fotol). Seni kogudust teeninud õpetaja Enn Salveste sai jumalateenistusest osa kirikupingis.
Esimest korda kogudusega kohtunud Raino Kubjas ütleb, et kogudus oli väga avatud, soe ja südamlik – nagu oleks kohtunud ammuse tuttavaga. «Kõik edaspidine on Jumala käes,» ütleb Kubjas. Ja mõtleb selle all ka keerulist asjaajamist enne tööleasumist.
20. veebruaril Peterburi Jaani kirikus peetava piduliku jumalateenistuse eest vastutav assessor Tiit Salumäe ütles Eesti Kirikule, et kohtus Peterburis kahe pühitsemistalitusel teeniva piiskopi, Ingeri kiriku piiskopi Aarre Kuukauppi ja ELKRASi kiriku peapiiskopi August Kruusega. Ühiselt arutleti jumalateenistust puudutavate üksikasjade üle.
Kõneks olnud kiriku pühitsemise jumalateenistusel jutlustab peapiiskop Andres Põder, samuti pühitseb ta kirikuruumi, altari ja armulauariistad. Kantsli pühitseb Kruuse ja ristimisallika Kuukauppi, kes on ühtlasi sealse eesti koguduse ülemõpetaja.
Jumalateenistusel kõlab ohtralt muusikat, elektriorelil saadab Piret Aidulo, mängib Estonia sümfooniaorkester ja laulab Eesti Rahvusmeeskoor. Et tegu on erilise olukorraga, kus kogudus läheb ühest kirikust välja ja teise sisse, peeti nõu ka koguduse juhatusega. Jumalateenistuse ülekannet on võimalik vaadata Eesti Televisiooni vahendusel.
Kohapeal käidi vaatamas ka Jaani kiriku valmisolekut jumalateenistuseks. Nii Tiit Salumäe kui ka kogudust teenima hakkav õpetaja Raino Kubjas kinnitavad, et tööd on hästi edenenud ja kahtlust, et kõike õigeks ajaks valmis ei jõuta, pole. Raino Kubjas ütleb, et üldmulje oli üllatavalt hea ja käsil olid koristustööd.
Paljudele veel lahtistele küsimustele otsiti lahendusi eile konsistooriumis, kuhu oli kutsutud ka Jüri Trei välisministeeriumist.
Rita Puidet  

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)