Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Peterburi Jaani kirik on nüüd ametlikult Eesti riigi valduses

09.04.2014 | | Rubriik: Arvamus

Täna toimus Estonia talveaias pressikonverents, kus Peterburi Jaani kiriku taastamise ja tagastamise protsessiga kõige vahetumalt seotud inimesed avasid kogu protsessi telgitaguseid avasid.

Teiste hulgas olid kohal välisminster Urmas Paet, Eesti Evangeelse Luterliku kiriku peapiiskop Andres Põder, Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten ja kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene.

2011. aasta veebruaris pärast põhjalikku taastamist avatud Peterburi Jaani kirik oli kuni viimase ajani ebakindla juriidilise staatusega, kuid kolm aastat väldanud õiguslikud protsessid nii Venemaal kui ka Eestis on jõudnud võiduka lõpuni ning tänavu märtsist on Peterburi Jaani kirik ametlikult ja täievoliliselt Eesti riigi valduses, teatas täna Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht.

Eesti Kontserdi teatel on selle võimalikuks teinud Eesti riigi esindaja, Sihtasutuse Eesti Kontsert ja juriidilises ning kanoonilises mõistes Venemaal registreeritud Ingeri kiriku alluvuses oleva Peterburi Jaani koguduse vahel allkirjastatud kasutusleping, mis annab Jaani kiriku 49 aastaks Eesti Kontserdi haldusesse.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)