Slava Ukraine

Pereraadio vaatab tulevikku

27.01.2009 | | Rubriik: Määratlemata

Tartu Pereraadio tegevdirektor Paavo Pihlak on uute valminud tööruumidega väga rahul: need on sobilikud raadiojaama edasiseks arenguks. Foto: Kärt Einlo

Kristlikku sõnumit raadio kaudu kuulutav Tartu Pereraadio Ühing avas eile, 27. jaanuaril Tallinnas uue stuudio.

2003. aastal Tallinnas avatud Pereraadio stuudio väikeses toas aadressil Tehnika 115 oli raadiojaama kasvavale töömahule juba mõne aja eest ebapiisavaks jäänud ja palju tööd tuli teha väikestes kodustuudiotes. Kui möödunud sügisel sama maja II korrusel mitu ruumi vabaks jäi, lahenes ruumikitsikuse probleem. Jäi vaid remont teha ja tööpaigad sisse seada.

Meedia ja misjon ühes majas

Nüüd on Pereraadiol neli stuudiot ja kontoriruum, lisaks köök-puhketuba. Viimast jagatakse korrusenaabri, misjoniorganisatsiooni Agape Eesti ja kristliku muusikaühinguga Crescendo. Endise EELK Diakooniakeskuse hoone I korrusel jätkavad endiselt tööd Eesti Kirikute Nõukogu ja EELK Misjonikeskus.

Pereraadio tegevdirektori Paavo Pihlaku sõnul on ta stuudio eest tänulik eelkõige Jumalale, aga ka paljudele annetajatele, eriti kümme aastat koostööpartneriks olnud Soome misjoniorganisatsioonile Sanansaatajat, kellega koos sünnib saade «Piibel kaanest kaaneni». Appi on tulnud mitmed vabatahtlikud. Esimene saade uues stuudios valmis juba möödunud reedel, kui ruumides veel ehitusjärgne segadus valitses.

Avamispäevaks laiali saadetud kutsed kandsid pealkirja «Meedia ja misjon ühes majas» – ja eks ole meedia üks võimalus teha misjonitööd. Siiani on poole ajaga Tallinna stuudios tööl olnud Lauri Beekmann ja Gea Talts ning hommikuprogrammi saatejuhtidena Janne Kütimaa ja Kaisa Kirikal. «Sissetöötamisprotsess jätkub ning sammhaaval kujuneb välja ka kollektiiv – toimetajad ja tehnilised töötajad,» ütleb Paavo Pihlak ning lisab, et koostöös maja teiste «asukatega» tekib kuulutamiseks tugevam sünergia.

Perspektiivitundega

Praegu valmib Tallinnas umbes pool Pereraadio saadetest, näiteks «Raamatutund», «Suu soojaks», «Mõttelõngad», «Südame ja mõistusega», «Iisrael ja meie», «Missioonikandja», «Olemine ja olemas olemine», mitmed noorte- ja muusikasaated, ütleb peatoimetaja Mare Pihlak. Edaspidi aga ilmselt suureneb pealinnas valmivate saadete maht. Seepärast on vastne stuudio sisse seatud perspektiivitundega.

Paavo Pihlak kinnitab, et tehnika kiire areng seob meedia edastamise vormid – arvuti, raadio, teleri – üha enam omavahel ja Tartu Pereraadio Ühing püüab ajaga sammu käia. Vastne stuudio võimaldab tulevikus stuudios toimuvat ehk kõneldavat ka nähtavaks muuta.

«Kui 14 aastat tagasi Tartus tegutsema hakkasime, olime tehnika mõttes sammukese ees, sest saadete digitaalne montaaž ning saatepäeva juhtimine arvutiga polnud siis veel väga levinud. Siinse stuudioga püüame taas latti kõrgemale seada,» tunneb tegevdirektor tehtu üle heameelt. Eilne päev kujunes raadiotöötajatele tõeliseks pidupäevaks, kui avamispidustustele kogunesid kaastöötajad, kirikute juhid, üldse meedia- ja misjonimeelne rahvas. Uued tööruumid pühitses ühingu juhatuse esimees Tartu praost Joel Luhamets. 

Pereraadio programm on eetris sagedustel: Tartumaa, Põlvamaa, Viljandimaa, Järvamaa ja Valgamaa 89,0 MHz, Võrumaa 95,7 MHz, Lääne-Virumaa 88,9 MHz, Ida-Virumaa 88,2 MHz, Tallinn ja Harjumaa 89,6 MHz, Läänemaa 89,4 MHz, Saaremaa 89,0 MHz ning Hiiumaa 88,7 MHz. Aadress: Annemõisa 8, Tartu 50708. Tel 748 8458. E-post: tartu@pereraadio.ee.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)