Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Perekonda väärtustav festival Hiiumaal

29.05.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Üheksandat korda toimuv alkoholivaba ja keskkonda säästev festival leiab aset 18.–21. juulil ning toob suvisele Hiiumaale kokku hulga häid muusikuid.

Suurepärase kodumaise muusikavaliku kõrval on kavas ka mitu hinnatud välisesinejat nagu Jason Carter Suurbritanniast ja Liadan Iirimaalt. Ühtekokku astub festivalil üles ligi 200 esinejat ehk 40 kollektiivi.
Peale muusika pakutakse võimalust osaleda õpi- ja töötubades, loengutel ning loodusmatkadel. Tegevust ja kuulamist jagub nii täiskasvanutele kui ka väga väikestele muusikasõpradele. Kontserdipaikades on avatud lastepesad, kus lastele pakutakse huvitavaid tegevusi. Kuni 12aastastele lastele on sissepääs tasuta.
Sel aastal on muusikute valik selline, et iga folgiline peaks  endale programmist kindlasti mõne lemmiku leidma. «Festivali teema on «Üks olemine» ja seda nii muusika kui üksteisega, samuti loodusega ja kõigega, mis meie ümber,» ütleb festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak.
Festival avatakse neljapäeval, 18. juulil kell 14 Kärdla laululaval ning lõpetatakse tavapäraselt pühapäeval, 21. juulil kirikukontsertidega üle kogu Hiiumaa. Sel päeval astuvad Hiiumaa kirikutes üles sellised vaimulikku muusikat viljelevad esinejad nagu Robirohi, Henry Laks, Vox Clamantis, Keshet, Helin-Mari Arderi trio ja Tuli Taevast.
Teist aastat järjest juhatavad festivali sisse 15.–17. juulini koostöös keskkonnaametiga Kärdlas toimuvad Hiiu Folgi keskkonnaõhtud, kus kuuleb jutte, näeb pilte ja kõlab muusika.
Täielikku festivali kava ja infot saab vaadata Hiiu Folgi kodulehelt: www.hiiufolk.ee.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)