Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Perekond Keskinen lähetati Tallinnast tööle Peterburi

07.08.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Tallinna Toompea Kaarli kirikus 21. juulil toimunud pidulikul jumalateenistusel paluti õnnistust Hannu ja Liliann Keskineni teenimistööle Peterburi Jaani koguduses.

Keskinenid alustavad EELK peapiiskopi ja Soome Rahvamisjoni volitustega Peterburi Jaani koguduses tööd selle aasta augustist. Läkitamisjumalateenistusel teenisid koguduse õpetaja Jaak Aus, abiõpetaja Kaisa Kirikal ja misjonikeskuse juhataja õpetaja Leevi Reinaru.
Kaarli kogudus on ka varem olnud perekond Keskineni tugikoguduseks. Aastatel 2003–2007 olid misjonärid tööperioodil Omskis. Peterburi tööperioodi eel otsustas Kaarli koguduse juhatus misjonäride toetamist jätkata. Teisteks tugikogudusteks Kaarli koguduse kõrval on perekonnale olnud veel Haapsalu, Kambja, Rapla ja Põltsamaa.
Pärast jumalateenistust koguneti kogudusemajja kohvilauda, kus Liliann Keskinen jagas misjonäripere uudiseid ja sedagi, mis neid Peterburis ees ootab: linn koos kogu selle ajaloo- ja kultuuriväärtustega ning töö jätkamine Jaani koguduses. Esitati palju küsimusi ning huviga oodatakse Keskinenide uudiskirju.
Uuele misjonitööpõllule siirdujad saadeti teele ühiste palve- ja õnnistussõnadega, kaasas misjonikeskuse kingitud külalisteraamat Peterburi perioodi sissekanneteks, Kaarli kiriku pilt koos leivakoti ja lasteristsõnadega. Viimased leidsid kohvilauas ka kohest kasutust, pere lapsed Miriam (7) ja Hanna (8) jõudsid mitmed ülesanded enne ühise osaduse lõppemist ära lahendada. Oli võimalus teha külalisteraamatusse ka esimesed sissekanded.
Leevi Reinaru pani nii koguduseliikmetele kui ka teistele tugikogudustele südamele, et me hoiaksime oma misjonäre regulaarselt eestpalveis. Misjonitöö tegemiseks ja edendamiseks on teretulnud ka järjepidevad annetused. Tugikoguduse tööst leiab lisainformatsiooni ja perekond Keskineni sõbrakirju saab lugeda misjonikeskuse koduleheküljelt aadressil www.misjonikeskus.ee.
Kaisa Kirikal

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)