Esileht » Uudis » Uudised »

Peomeeleolu täitis Peterburi Jaani kiriku

29.02.2012 | | Rubriik: Uudised

Eesti lauljad Eesti lipuga Peterburi eestlaste kirikus. Margus JõgilaineSuurlinna eestlaste kirikusse kogunes 26. veebruaril paar­sada inimest, et jumalateenistusega tähistada mitut olulist tähtpäeva ja osa saada pakutavast külakostist.

Juba 20. veebruaril, kiriku taaspühitsemise 1. aastapäeval, kostitas peterburlasi Eesti Kontserdi poolt Arsise noorte kontsertansambel Aivar Mäe juhatusel. Pühapäeval päädis aga sünnipäevanädal eriliselt piduliku jumalateenistusega, kus jutlustas assessor Tiit Salumäe ning kaasa teenisid õpetaja Arho Tuhkru ja Ingeri kirikust Vladimir Batuhtin.
Jutluse põhirõhk oli pööratud Eesti vabariigi 94. aastapäevale ja seda toetasid valitud muusikapalad, mida esitasid Haapsalu toomkoor Lia Salumäe ja Sirje Kaasiku juhatusel. Muusikat kõlas sel päeval kirikus rohkesti, sest laulis ka Peterburi koguduse segakoor Nonna Matsoni juhtimisel.
Märgiks, et kirikuelu siinses pühakojas on käima läinud, on teenistusel toimunud ristimine. Jumalalapseks tunnistati üks pensionieelses eas proua. Oma vaimse kodu vajalikkust aga tõestasid järgnenud kõned ja õnnesoovid Peterburi Eesti Seltsile, kes tähistas samas oma 20. aastapäeva.
Rõõmsa uudise edastas aga möödunud nädalal Eesti Kontsert, kes andis teada, et Norra Soknedali kogudus kingib Peterburi Jaani kirikule Brødrene Torkildseni oreliehitusfirmas 1933. aastal valminud oreli. Kingituse idee tuli sealses kirikus mängivalt organistilt Aare-Paul Lattikult. Märtsis tuuakse orel Eestisse ja instrumendile ehitatakse mõni register juurde. Arvatavalt pannakse pill oma uude kodusse üles järgmisel aastal.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)