Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Peatselt algavad toetuskontserdid kiriku ehituseks

17.04.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Mustamäe kiriku ehituse toetuseks on selleks aastaks plaanitud kolmeetapiline ürituste sari, mis saab alguse aprillis.

Sarja eesmärk on teha «teavitustööd uue kiriku ehitamise kohta ning kaasata kogukonna inimesi kiriku rajamise protsessi nõnda, et Mustamäe elanikud ja kogu Tallinn uue kiriku omaks võtaksid», on kirjas sarja tööprojektis «Meie tulevik», mis keskendub muusikaüritustele.
Aprillist aasta lõpuni kavandatakse kuulajatele pakkuda Jaan Tammsaluga kontsertmõtisklusi, mida saaks nautida ennekõike Maar­ja-Magdaleenale pühitsetud kirikutes, mida on peale Mustamäele rajatava veel kuus. Sealseid muusikainimesi – organiste ja koore – kutsutakse pealinna esinema.
Suurejooneline ja soliidne saab olema 28. augustil Tallinna Jaani kirikus toimuv heategevuskontsert, mille käigus linnapea Edgar Savisaar kuulutab välja kiriku ehituse arhitektuurikonkursi võitja.
Peaesinejana näevad projekti eestvedajad praost Jaan Tammsalu, linnaosavanem Helle Kalda ja koguduse õpetaja Tiina Klement laulja Liisi Koiksoni, aga kõigi kavandatud ürituste kontseptsiooni töötab välja muusikaühingu Crescendo juht Lehari Kaustel, kes lepib kokku esinejatega.
Eriliselt meeleolukana kujutan ussimaarjapäeval, 8. septembril peetavat koguperepäeva vabaõhujumalateenistuse, kontsertide ja lasteüritustega paigas, kuhu tulevikus kerkib kirik. Linnaosavalitsus kavandab teele välja panna viida, mis juhataks inimesed tulevase pühakoja juurde. Kavandatavatest üritustest täpsemalt juba edaspidi.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)