Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskoplik jumalateenistus Washingtonis

16.05.2011 | | Rubriik: Online artiklid

EELK peapiiskop Andres Põder, kes on USAs ELCA Delaware-Marylandi sinodi poolt korraldatud külaskäigul, pidas emadepäeva jumalateenistuse Washingtoni Markuse kogudusele pühapäeval, 8. mail 2011 Calvary Evangelical Lutheran kirikus Silver Spring, Marylandis. Kaasa teenisid EELK kantsler Urmas Viilma ning dr. Tarmo Toom. Kirikusse oli kogunud arvukalt inimesi, kaasaarvatud Eesti Vabariigi suursaadik Ameerikas Väino Reinart abikaasaga

Peale algussalme laulis Baltimore -Washingtoni Eesti Segakoor (dirigent Mati Tammaru) "Ta nimi Issand". Solistina esines Merle Toom. Oma jutluses rääkis peapiiskop Põder emadepäevast ja ema tähtsusest lapse elus, tuues paralleele kirikuga, kus kirik on ema ja Issand on isa. Armulauda jagasid peapiiskop ja kantsler Viilma. Orelil saatis jumalateenistust Washingtoni Markuse koguduse kauaaegne organist Silvi Valge.

Pärast jumalateenistust astusid peapiiskop Põder ja kantsler Viilma veel kord rahva ette. Kantsler Viilma luges esituskirja, millega anti Fred Isele EELK 3. järgu teeneterist tema pikaajalise ja väsimatu töö eest eesti kiriku heaks. Vähesed inimesed väljaspool Eestit on saanud EELK teeneteristi. Nende hulgas on peapiiskop Udo Petersoo (†) ja piiskop Andres Taul. Kuigi seda austust tavaliselt antakse nelipühal, otsustati seda teha paar nädalat varem, et oleks võimalik autasu Fred Isele isiklikult üle anda.

Edasi loe eesti Elust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)