Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskopi läkitus ülestõusmispühadeks 2010

30.03.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Ülestõusmispühade läkitus avab Kristuse ülestõusmise tähendust lootusetus olukorras olevatele inimestele kõigil aegadel. "Neil ülestõusmispühadel on paljud südamed täis muret, sest majandussurutis on võtnud sissetuleku ja töö," ütleb peapiiskop Andres Põder ja kutsub kõiki andma oma panust, et leevendada töötuks jäänud inimeste ja nende lähedaste kannatusi.

Peapiiskop juhib tähelepanu värskes Eesti Inimarengu Aruandes käsitletud uurimusele, mille kohaselt on Eesti just sotsiaalse kapitali osas paljudest riikidest tagapool seetõttu, et religioosne tugivõrgustik on nõrk. Aruanne annab aga ka lootust, tõdedes, et viimase paari aastakümne jooksul on usklike arv kasvanud üle kahe korra, olles 2008.a. 42% elanikest. "See paneb kirikule suure vastutuse tänaste ja homsete eluhoiakute ja ideaalide kujundamisel," ütleb peapiiskop Põder , avaldades lootust, et läbi kriisi ja kannatuste pääseksid võidule inimelu õiged ja ajatud väärtused.

Peapiiskopi sõnul tähendab usk Ülestõusnusse " meile kingitud sisemiste jõuallikate, annete ja võimaluste avastamist, julgust loobuda vanast, riskida, võtta vastutust, taluda tagasilööke – ja tulla kõigest välja, sest elu pühadus ja väärikus suudab seda."

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)