Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Peapiiskop taunib riigikogulaste ja presidendi käitumist

03.04.2012 | | Rubriik: Online artiklid

EELK peapiiskop Andres Põder taunib riigikogu saadikute käitumist, kes õigustavad Venemaa punkansambli Pussy Riot käitumist kirikus.

«On hämmastav ja mõtlemapanev, et riigikogu liikmed on asunud oma avaliku kirjaga õigustama ansambli Pussy Riot huligaanset rünnet vene õigeusu kiriku vastu Moskvas ning et selle toetuseks von Krahlis korraldatud kontserdist võttis osa ka vabariigi president,» vahendab Meie Kirik peapiiskop Andres Põderi vaimulikele saadetud elektronkirja.

Peapiiskopi sõnul on teada, et enamiku venelaste jaoks on kirik püha paik ning seal omavolitsemine pühaduseteotus. Ta lisas, et miljonite õigeusklike tunnete haavamise kõrval on ansambli väidetav poliitiline sõnum täiesti kõrvaline ja tähtsusetu.

«Arvan, et meil tuleb niisugustest arengutest teha oma järeldused, selgitada inimestele väärtuspõhise eluhoiaku aluseid ning mõjutada erakondi ja riiki neist lugu pidama. Esmajoones aga palvetagem üksteise eest, et õigeid eesmärke taotletaks õigete vahenditega,» kirjutab peapiiskop Põder.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)