Esileht » Online » Online artiklid »

Pauluse kiriku tiibhoone taastus jõudis poole peale

12.04.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Pauluse kiriku kilesse pakitud tiibhoone viimane uus sarikas sai läinud nädalal paika ja kultuuriminister Laine Jänesel tuli kõrge hoone katuse all tellingutel turnida, et sarikapärg alla tuua.
 «Ilm on päikseline ja mu meeleolu on päikseline,» ütles reede pärastlõunal peetud Pauluse kiriku tiibhoone sarikapeol kultuuriminister Laine Jänes. «Sarikapidu on ju nagu kevad, mis loob looduse uueks. Nüüd saab siin minna järgmiste töödega edasi.»

Päikselises tujus olid kõik sarikapeole tulnud inimesed, kes said aasta alguses ehitustandriks muutunud ligi 900-ruutmeetrises tiibhoones oma silmaga vaadata, mis on juba tehtud ja mis ees ootamas.

Sotsiaalkirik

«Üht-teist huvitavat on siit juba välja tulnud,» rääkis huvilistele krohvitolmustes ruumides väikese ringkäigu teinud Tartu Pauluse koguduse juhatuse aseesimees Priit Humal.

Tiibhoone esimese korruse ühes ruumis ilmusid lagedale värvirulliga seintele kantud viinamarjakobarad. Teises on värvi alt samuti üht-teist välja koorunud, kuid sellest on veel raske mustrit välja lugeda.

Tiibhoonesse tuleb nn sotsiaalkirik, selgitas Pauluse kirikut taastava sihtasutuse Tartu Pauluse Kirik juhataja Elo Süld. Keldrikorrusele ehitatakse supiköök. Esimesele korrusele tehakse koguduse õpetaja ja raamatupoe ruumid.

Teise korruse kahte suurde saali tulevad seminariruumid ja nüüdisaegne köök. Viimases hakkavad kokad toitu valmistama nii supiköögis käivale rahvale kui ka tiibhoone kolmandal korrusel tööle hakkava lastehoiu-lasteaia mudilastele.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)