Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Patriarh Bartolomeus kohtus kirikute nõukogu esindajatega

11.09.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus kohtus oma Eesti-visiidi ajal ka Eesti Kirikute Nõukogu esindajatega. 

Kohtumisel osalesid patriarhi saatjaskonda kuuluvad Halkedoni metropoliit Atanasius ja Bostoni metropoliit Metodius ning Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus, piiskopid Eelija ja Aleksander ja teised vaimulikud. Samuti EKNi liikmeskirikute juhid ja esindajad, pea­kaplanid jt.
EKNi liikmeskirikute esindajad tegid lühiülevaate igaüks oma kirikust. Metodisti kiriku superintendent Taavi Hollman tutvustas Eesti Kirikute Nõukogu erinevaid töövaldkondi ja tegevusi.
Tema Pühadus avaldas lootust, et ka Eestimaa kristlikud kirikud kannavad kirikute liikmete vahelise leppimise ja vastastikuse lähenemise vaimu. «Oleme rõõmsad, et saime teiega tuttavaks,» sõnas patriarh. «Loodan, et teie teenistustöö on edukas ja et teie oikumeeniline koostöö oleks ikka õnnistatud. Andke oma kogudustele edasi minupoolne armastus, õnnistus ja austus.»
Peatudes kristlike kirikute olukorral Türgis, märkis patriarh, et ollakse vähemuse kirik. «Oleme kui piisake suures muslimi ookeanis.» Ometi on viimasel ajal hakanud suhted Türgi riigiga paremaks muutuma: on tagastatud äravõetud varasid, lootust on taasavada 40 aastat tagasi suletud teoloogiline seminar. Riigi suhtumise positiivsemaks muutumine on patriarh Bartolomeuse sõnul seotud Türgi sooviga  ühineda Euroopa Liiduga.
Kohtumine lõppes ühispalve ja patriarh Bartolomeuse õnnistusega.

Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)