Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pasunakoorid olid koos talvelaagris

09.03.2005 | | Rubriik: Kirikuelu

Kiitke teda pasuna helidega! Ps 150:3
Kirikupäevaks valmistuvad ka puhkpilliorkestrid, kes nädlavahetuseks Kose-Uuemõisasse harjutama sõitsid.
Juba tuttavasse koolimajja Kose-Uuemõisas saabusid pillimehed 11. veebruari õhtupoolikul, et pidada maha järjekordne talvine seminarlaager. Kohale tulid Kadrina, Hageri ja Kose pasunakoorid, pillipoisid Arukülast, esindatud oli ka Tallinna Kaarli kogudus. Järgmisel päeval liitus meiega Rõngu pasunakoor.
Seminar algas palvusega, mille pidas õpetaja Aare Kimmel. Koondorkestri proov kestis õhtusöögini, siis valmistusime selle nädala «viimase reede» kõrghetkeks. Pasunakooride kontserdile tuli seekord isegi kohalikku rahvast. Selle kontserdi mõte oli taas esineda üksteisele ja tutvustada oma teenimist kohtadel.
Kontserdile järgnes tööpäev
Suurima koosseisuga oli Kadrina pasunakoor, keda juhatas Ago Tint. Orkestri kõlapilt vastas nende suurusele, rõõmustavalt palju on neil noori mängijaid. Hageri pasunakoori juhatas ühtlasi kaasa mängides Joel Ots. Tema õpilased Aruküla huvialakeskusest Pääsulind pakkusid kuulajatele tõelise elamuse – väikesed poisid esinesid kõik julgete solistidena, musikaalselt ja korraliku tooniga.
Kohaliku pasunakoori esinemine läks sujuvalt üle südamlikuks õhtupalvuseks, mil sai pasunate saatel laulda ja Aare Kimmeli piibliõpetusest kosutust. Õhtut ei saanud aga lugeda veel lõpetatuks – traditsiooniline öökorvpall väsimatutele noortele jääb meie talvelaagrite esimese päeva kavasse alati!
Laupäev oli tegelik tööpäev. Seekord juhatasid seminari ühendkoori Ott Kask ja Kahro Kivilo, individuaalset õpetust pillimängus jagasid Roman Petuhhov ja Tanel Juksaar. Grupiproovid kestsid lõunani, järgnes vajalik puhkepaus ja siis peaproov, kus anti oma parim, et mängida suvise vaimuliku laulupäeva lugusid ja lisaks koraale ning vaimulikke laule.
Kirikusaal lepitas koori karedust
Nagu alati, oli õppejõududest moodustatud nn väike koor, kes suure koori pisut karmivõitu kõlale pakkus leebet vaheldust. Tuleb viga tunnistada, et meie puhkpillimuusika ei kõla veel nii, et kõrvad rahule jääksid. (See on küll terve Eesti puhkpillimuusika probleem. On tagumine aeg midagi ette võtta, maine hakkab juba kannatama!) Pikk proovipäev lõppes lõõgastumisega Kose ujulas, pasunaid mängiti basseiniski!
Pühapäeval oli varajane äratus ja siis tuli kiiresti lahkuda Kosejõe koolist, et jõuda kaasa teenima metodisti kiriku Tallinna koguduse jumalateenistusele. Suure kirikusaali akustika lepitas suure koori karedust ja sulatas talutavaks, teenistusel esitati oma lood ja vaheldumisi väikese kooriga saadeti koguduse laulu, juhatas allakirjutanu.
Puhkpillikomisjoni liige Agu Kaljuste tervitas kogudust Psalmi 150 sõnadega, väljendades nii meie kõigi tänu võõrustajatele ja lõpuks eelkõige meie Issandale, kelle abiga ja kelle nimel me seekordne seminar korda läks.
Suvel on laulupäev ja juba septembris saab taas Kosejõe kooli mugavates tingimustes koos pillimängu harjutada. Siis tulevad meid õpetama sõbrad Saksamaalt eesotsas Werner Benziga. Seniks edu ja Jumala õnnistust!
Kahro Kivilo,
Kose koguduse organist, pasunakoori juht

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)