Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Pastorist koolijuht tahab uues ametis ruttu järje peale jõuda

31.01.2013 | | Rubriik: Online artiklid

7. jaanuarist on Tartu kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus. 41-aastane mees on pool elu olnud juhtivatel kohtadel era­ette­võtluses, mullu ordineeritud EELK preestriks, ametisse seatud Kambja kiriku õpetajaks ning jõudnud lõpetada koguni kolm ülikooli: EMÜ majandus­teaduskonna, TÜ kehakultuuriteaduskonna, Tartu teoloogia akadeemia.

Mõttus asus Eesti suurima kutsehariduskeskuse juhi toolile keerulisel ajal – eelmisel sügisel, kooli 90. sünnipäeva pidustuste ajal vabastas linnavalitsus päevapealt ametist eelmise direktori Andrus Kompuse, kes oli sidunud töölähetusi erahuvidega.

Kuidas on teil õnnestunud taastada koolipere töövaimu pärast kooli räsinud skandaali?

Ei oska ise öelda, kas olen suutnud seda ärevust maha võtta. Kuid olen esimesest päevast näinud, et inimesed on tahet täis, on töörõõmu ja energiat. Keskkond on väga hea.

Kas teie kristlik taust ei tekita võõristust, et nüüd hakkavad koolis hommikupalvused?

Küll need tulevad! (Naerab.) Aga tõsisemalt: piibliga kellelegi pähe lajatama ma ei hakka. Kristlane teeb misjonitööd eeskujuga − kuidas ta elab, otsuseid vastu võtab, inimestesse suhtub. Kui see inimesi paremaks teeb, ongi kristlik sõnum edasi antud.

Edasi loe Õpetajate Lehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)