Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Pastor Tanel Ots: «Surija silmad lähevad teist värvi …»

15.10.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Klaasistunud silmad. Kuivaks tõmbunud huuled. Viimased rasked hingetõmbed. Seda näeb kirikuõpetaja Tanel Ots iga nädal, kui ta Tallinna Diakooniahaiglas surijatega nende viimaseid hetki veedab …

Elukutseline pastor Tanel Ots (40) on mitmetahuline mees. Juba 1997. aastast on ta Jüri kiriku vaimulik, kuid peale selle ka Saku vallavolikogu esimees ning Kaitseliidu Harju maleva reservohvitser ja kaplan ehk sõjaväevaimulik. Kodus soovivad tähelepanu ja hoolitsust abikaasa, viis last, 15 lammast ning samapalju mesilastarusid. Mõned koerad-kassid ei lähe siinkohal enam arvessegi.
Kuid Taneli teeb tema kolleegide seas eriliseks see, et juba 12 aastat ei möödu tal ühtegi nädalat, kui ta ei pühendaks oma aega neile hingedele, kellel on siin ilmas jäänud elada üürikesed päevad, teinekord ka tunnid või minutid. Kaks korda nädalas kuulab Tanel vähihaigete viimaseid sõnu ja palveid. Mitte alati pole need pika õnneliku elu ära elanud inimesed, tihti hoopis nooremapoolsed, keda teade maise teekonna lühikeseks jäämisest on tabanud valusa hoobina. Paljud hääbuvad füüsiliselt, kuid nende mõistus on täiesti elujõuline. «Sellised inimesed teevad oma elust fantastiliselt vägevaid kokkuvõtteid. Korraga saavad nad aru, mis on elus oluline ja mis pole. Nad taipavad, mille nimel tasuks elada –kui vaid uue võimaluse saaks …» pajatab kirikuõpetaja kirglikul toonil.

Edasi loe Naistelehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)