Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Pärnus kootakse lapitekke

27.05.2008 | | Rubriik: Ühiskond

Pärnu Eliisabeti koguduses koovad igas vanuses käsitööhuvilised lapitekke, mis saadetakse Soome kaudu Indiasse puudust kannatavatele inimestele.
Erika Kukk usub, et selliseid lõbusaid kootud lapitekke jõutakse sel aastal valmistada vähemalt kümme. Foto: Lea Jürgenstein
Pärnu Eliisabeti kirikusse astudes märkasin ühel laual pappkasti kirjaga, mis kutsus käsitööoskajaid kuduma ruudukujulisi lappe lapitekkide tarvis.
«See on ühistöö Soome Tapiola kogudusega. Koome siin Pärnus tekilappe 2007. aasta algupoolest alates,» selgitas Eliisabeti koguduse hoolekandetöötaja Erika Kukk.
Mullu jõuludeks saadi kokku esimese viie teki jagu pehmeid värvilisi lappe, mis kohapeal kokku õmmeldi ja Soome saadeti. Soomest saadetakse lapitekid Indiasse ema Teresa õdedele, kes need puudusekannatajatele jagavad.
Kui alguses kogus ettevõtmine pikalt hoogu, siis nüüd on kudujate ind kasvanud ja maikuus saadi valmis järgmised viis tekki – veel 210 ripskoes lapikest suurusega 18 X 18 cm, mis ka tekkideks kokku õmmeldud. Ühe teki jaoks kulub 42 seesugust kootud lappi.
Erika Kuke sõnul on enamik kudujaid oma koguduse aktiivsemad liikmed. «Just need, kes käivad koguduse juures eri töögruppides, ja diakooniatöö vabatahtlikud töötegijad,» ütles Kukk. Kudumistöö on nüüdseks hoo sisse saanud, sel aastal loodetakse valmis teha kümme tekki.
Tekilappide kudumise kampaanias saavad kaasa lüüa ka need, kel Pärnu kanti asja: kodus võib valmis kududa 18 X 18 cm suuruse lapi ja selle kirikusse toimetada. Tingimused pole ranged: kudum peab olema ripskoes, lõnga villasisaldus ei tohiks jääda alla 50%. «Kasutada saab ära kõikvõimalikud lõngakera lõpud, sest lapp ei pea olema just ühte värvi, võib olla täiesti kirju,» innustab Erika Kukk kudujaid.
Kel kudumistööks tahtmist või aega ei jagu, võib kudumikasti tuua ka lõnga.

Lea Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)