Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Pärnus algab misjonifestival

23.10.2002 | | Rubriik: Esileht, Uudised

31. oktoobrist 3. novembrini toimub Pärnus misjonifestival «Minu missioon», kus lisaks gospelõhtutele on kavas mitu konverentsi ja huvitavaid ettekandeid.
Pärnu praosti Andres Põderi sõnul on tegemist tagasivaatava üritusega: esimene sarnase nimega üritus korraldati Pärnumaal 1991. aasta suvel, mil palvetati vabanemise ja vaimse ärkamise eest. «Nüüd on kindlasti aeg asendada küsimus «Mida mina saan teha?» küsimusega «Minu missioon»», ütleb praost Põder.
Mõtisklus oma missiooni üle vormub konverentsidel ja kuulutuskoosolekutel. Reedel on hoolekandetöötajate konverents sotsiaalsest vastutusest. Laupäeva pärastlõunaks on plaanitud pedagoogikakonverents, mille peakõnelejaks Euroülikooli õppejõud Maie Tuulik. Sõna saavad ka õpetajad Urmas Viilma ja Joosep Tammo ning Arto Valkeapää Soomest ning Pärnu maavalitsuse koolide inspektor Hede Martšenkov.
Tänavuse missio teeb erakordseks pühapäevane misjonikonverents eraldi meestele ja naistele, kus käsitletakse meeste ja naiste missiooni tänapäeval. Lastele on pühendatud laupäev, mis algab lastejumalateenistusega Eliisabeti kirikus. Juba neljapäevast saab Eliisabeti kirikus vaadata laste joonistusvõistlusele saabunud töid. Muide – võistlustööde esitamise täheaeg on ülehomme, 25. oktoobril. Misjonipäevadel müüakse kirikus ka suures valikus vaimulikku kirjandust.
Nagu aasta eest Läänemaal toimunud samanimelisel missio-üritusel, on ka Pärnus peakõnelejaks Kalevi Lehtinen, kelle populaarset raamatut «Jumal armastab sind!» ka Pärnumaa missio-osalistele tutvustatakse. Kalevi Lehtinen saab sõna kõikidel misjoniõhtutel ning mõistagi laupäeva sel misjoniõhtul, millele järgneb gospelkontsert.
Andres Põder nimetab huvitavate külaliste pikast reast ka lauljatar Nina Åströmi, Kokkolast pärit soomlannat, kes võlunud publikut juba paarkümmend aastat. Tema karjääri kõrghetk Soomes oli 2000. aastal, mil ta pääses oma maad esindama Eurovisiooni lauluvõistlusele. Põhjanaabrite juures on Åström aga kirikuüritustel oodatud esineja. Ehkki Eestis varemaltki esinenud, astub ta Pärnu publiku ette esmakordselt.
Kalevit Lehtineni on nimetatud maailmaevangelistiks. Ta on osalenud kõikidel meie missio’tel peakõnelejana, lisaks on ta tuntud ka Venemaal ja endistes sotsialismimaades.
Missio’te traditsioon Eestis sai alguse Soome Kansan Raamattuseura (Rahva Piibliselts) ideest, kes on kõikide siinsete missio’te toetaja. Pärnumaa üritusi toetab eeskätt Pärnu linnavalitsus, Pärnu praostkond ja Eliisabeti kogudus; Kansan Raamattuseura toetas missio-abiliste koolitust ja osalejate transpordikulusid.
Missio kava vaata 7. lk.
Lea Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)