Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pärnu orelifestivalil algas kümnes hooaeg

13.06.2012 | | Rubriik: Kirikuelu


Kaunist orelimuusikat saab Pärnus nautida läbi suve, kontserdid algavad reedeti kell 20 Eliisabeti kirikus.

See on linna pikim suvefestival ja Tallinna orelifestivalist eristume selle poolest, et meil esinevad eelkõige Eesti organistid. Orelimuusika kõrval pakume ka klassikalist laulu: 22. juunil astub üles sopran Kai Kallastu ja 6. juulil Leedu kammerorkester Amo Deus.
Orel ja orelimuusika on leidnud Pärnu linnas oma kindla koha. Järjepidevus, mida oleme hoidnud ja mida linn toetab, on kasvatanud ustava publiku. Näiteks eelmisel aastal külastas orelifestivali kontserte üle 600 kuulaja. Tegemist on kahtlemata elitaarse kunstiga, seetõttu me ei pretendeerigi laiadele rahvamassidele, vaid pigem intiimsemale õhustikule ja tänulikule kuulajale. Puupüsti täis saaliga orelikontserdid jäävad 40 aasta tagusesse aega, kui Pärnus puhkas tollane vene intelligents.
Uue Kriisa oreli (fotol) Eliisabeti kirikus on väga soojalt vastu võtnud nii kuulajad kui ka organistid. See on suurim Eesti orelimeistri töö ja Eesti kunstniku kavandatud oreliprospekti tervikkompositsioon pärast II maailmasõda.
Igal aastal oleme võtnud eesmärgiks kutsuda Pärnusse vähemalt 1–2 organisti välismaalt. Siiani on see teoks saanud koostöös Tallinna orelifestivaliga, kellel on kasutada märksa suuremad rahalised vahendid kui meil. Jätkame traditsiooni, et teadvustada nii pärnakatele kui ka külalistele, et suvekuudel Pärnus puhates on neil võimalus iga reede õhtul kuulata Pärnu Eliisabeti kirikus orelikontserti. Sissepääs vaba annetusega.
Jaanus Torrim,
X Pärnu orelifestivali kunstiline juht

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)