Slava Ukraine

Parimad gospelmuusikud on selgunud

10.02.2009 | | Rubriik: Määratlemata

Kristjan Luhamets kuulub ansamblisse Papibänd, kes pälvis aasta uustulnuka tiitli. Foto: Mats Kangur

Nädalavahetusel jagati Salme kultuurikeskuses auhindu Eesti gospelmuusikuile.
Pidulikul kontsertõhtul tunnustati parimaid viies kategoorias. Aasta plaadiks kuulutati Rebecca Kontuse «Inglite pisarad», aasta looks Flammo «Teretulemast», aasta teo tiitliga pärjati Grace konverents 2008, aasta uustulijaks märgiti Papibänd ning silmapaistva panusega Eesti gospelmuusikasse tunnustati Oleviste baptistikoguduse pastorit Ülo Niinemäge.
Viimane oli ainuke kategooria, kus otsuse tegi Eesti gospelmuusika auhinna (EGA) žürii, võttes arvesse mitte ainult aastat 2008, vaid pikemat muusikalist tegevust ja gospelmuusika propageerimist ning viljelemist Eestis. Teistes kategooriates jagati tunnustus publiku (Interneti ja kontsertõhtu) hääletustulemuste põhjal.
Papibänd, kus musitseerivad Mart Jaanson, Kristjan Luhamets, Joel Luhamets ja Andres Aaste, sai tuntuks kirikunoorte suvepäevadel Kambjas.
Kontsertõhtule eelnesid seminarid teemal (Tr)otsides Jumalat, mille viisid läbi Viljandi baptistikoguduse pastor Aamo Remmel ja Pirita kloostri vaimulik Vello Salo. Sarnaselt seminari kõnelejatega oli ka EGA muusikute sooviks oma loominguga kutsuda kuulajaid korraks välja astuma hoogsalt pöörlevast asjade maailma rattast, endale küsimusi esitama, igavikuliste küsimuste üle mõtlema.
«See ei ole juhus, et maailmamajanduse rahakoti sisu kõigutatakse. Äkki annab see karmivõitu õppetund vähemalt mõne tuhande eestlase minakesksele ja saavutusepõhisele elule uue, igavikulisema võimaluse. Ja kokkuvõtteks tuleb meie maa inimestel nägudele rohkem naeratust, sest meil pole enam tarvis pingsalt jälgida konkurentsi edetabeleid. Eriti seda, kas me oleme ikka veel liidrid varase suremuse, alkoholilembuse ja enesetappude poolest,» võttis galaõhtu mõtte kokku Timm Rannu, MTÜ Sonico juht ning projekti algataja.
Gospelmuusika auhindu on jagatud 2005. aastast.

Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)