Esileht » Arvamused » Arvamus »

Paneb õlgu võdistama

05.10.2010 | | Rubriik: Arvamus, Nädala ringvaade

Möödunud nädalal külastas toimetust teist aastat perega Tartus elav soome misjonär Riikka Lautamo-Seppälä, kes pakub Eesti Kirikule avaldamiseks artiklisarja. Lugusid, mille  ideeks on tutvustada erinevaid usundeid, kusjuures teravik oleks religiooniga seotud vaadetel ja eksiõpetustel. Lehelugejale võiks tulla kasuks analüüsida, millised nähtused on kristlikud ja millised mitte, selgitas külaline. Kui üldiselt kaldun olema ettevaatlik tegevuse suhtes, mille eesmärgiks on silditada nähtusi rohkem ja vähem kristlikeks, siis Riikka kaasavõetud materjal pani mõistma teoloogiamagistrist soomlanna idee tuuma.
Artikkel «Ohtlik inglikuulutus» analüüsib näiteks Eestis hetkel internetis levivat pakkumist võõrustada oma kodus ingleid. Esmapilgul ehk lõbusat tujugi loov, paneb meili sisu, mis on potsatanud paljude kodanike e-postkasti, ikka õlgu võdistama küll. Tõsimeeli kutsutakse selles andma ennast üles võõrustama viie päeva jooksul punti ingleid, kes siis külakostiks su kolm südamesoovi aitavad realiseerida. Kaup kauba peale.    
Semiootilises keeles väljendudes on väli meie ümber märke täis. Massimeedia pealetung pakub oma osa ning tihtipeale on inimesel tõesti raske sõklaid teradest eristada.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)