Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Palvepäeva kandev sõnum tuli praost Urmas Nagelilt

11.04.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola annab misjonilipu üle Tartule. Helari Hellenurm

Võru- ja Põlvamaa palvepäeva kandvaimaks osaks kujunes praost Urmas Nageli ettekanne palve olemusest ja palves kasvamisest.

«Palve väärtus sõltub ettevalmistusest. Esmalt tuleb enda jaoks selgeks teha nende asjade tähendus, mille eest palvetada,» sõnas Nagel. Ta lisas, et suurt üle-eestilist palvepäeva ette valmistades tasub süüvida Marta ja Maarja loosse. Tegus ja aina toimetav Marta ei saa Jeesuselt noomida selle eest, mida ta teeb, vaid selle eest, kuidas ta seda teeb, sest Marta ei adu, mida (või keda) tema tegu teenib.
«Tegevus on kooskõlas loomusega. On oluline märgata, kas teha midagi endast väljaspool või teha seda palve seisundis,» jätkas praost. Nagel kirjeldas kaadreid ilmasõtta kistud Euroopast jutustavast dokumentaalfilmist, kus kõik riigid sõdisid üksteise vastu kristliku õnnistusega.
«Olles millestki väga innustunud, kuid seejuures keskendumata seesmisele, juhtubki nii, et palume oma relvadele õnnistust kellegi teise vastu,» märkis Nagel. «Rahvast koguvad nii need, kes tahavad kurja, kui ka need, kes ihaldavad osadust. Mõlemad kinnitavad, et nad taotlevad head. Nüüd on oluline, millest see hea on välja kasvanud.» Praosti sõnul annab sisemusest sündinud palve inimesele vabaduse, ning rohkem julgust ja vabadust ongi kasvava palvetaja eesmärk.
Tõnis Mäe ja vaimulik Jaan Tammsalu kontsertmõtisklus tõi nagu mujalgi Eestis ka Põlvas kiriku rahvast täis. Järelkajast jäi kõlama, et kõige enam pugesid hinge Jaan Tammsalu süvatundmuslikud mõtted, milles oli ühendatud vaimulik tõde ja Eesti kirjandusklassika. «Kui ka need mõtisklused kõige paadunuma kõurikust karviku südant ei puudutanud, siis ma ei teagi, mis see veel võiks olla,» märkis üks osalejatest.
Ühispalvusel teenisid vaimulikud Urmas Nagel, Toomas Nigola (mõlemad EELK) ja Leevi Lillemäe (Eesti Karismaatiline Osaduskirik) ning lugejana Indrek Sarapuu (Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik). Tunnistuse andis allakirjutanu.
Misjonilipp liikus edasi Tartu Pauluse kogudusse, kus toimub järgmine palvepäev laupäeval, 14. aprillil. Lipu võtsid vastu Maire ja Miika Latvala.
Margit Õkva
Koit

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)