Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Palve Narvast

16.01.2013 | | Rubriik: Teated

Head inimesed. Kiriku üks ülesanne on olla mälu hoidja. Paraku pole me seda alati suutnud. Eriliselt kehtib see Narva suhtes. Viimati tehti Narva inimtühjaks 1944. aastal ja asustati uute elanikega, kellele on meie kombed ja traditsioon tänaseni tundmatud.
Narva kogudus on püüdnud killukesi mosaiigiks kokku koguda. Seekord on kavas aja- ja pildiraamat «Ma käisin leeris Narvas».
Palume lugejate abi, et leida leeripilte, -tunnistusi, -laululehti, leeripäeva õnnitlus- ja kutsekaarte, hinderaamatuid, luuletusi ja salmikuid – ja eelkõige kirjapandud mälestusi!
Lisaks Narvale (Jaani, Mihkli, Peetri, Aleksandri) puudutab see palve ka Narva ümbruskonna kirikuid: Peeterristit, Meriküla, Narva-Jõesuud, Kalliveret kuni Oudovani.  Lisaks eesti  traditsioonile ka soome ja saksa kogudusi ning leere.
Eriline oleks meile leid Narva Pauluse koguduse kohta (nn Kuljuse kirik).
Kui te ei raatsi originaalist loobuda, saadame selle pärast kopeerimist kohe tagasi. Ülejäänud materjal leiab koha koguduse muuseumis või raamatukogus.  Raamatu ilmumise täpset aega ei julge veel välja kuulutada. Aga loodame, et see saab olema aasta teises pooles.
Tänan kõiki mäluhoidjaid.
Villu Jürjo, õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)