Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Paldiski linn täitus laste, tänupalvete ja rõõmuga

04.06.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Maikuu kolmandal pühapäeval said Lääne-Harju praostkonna 80 last koos oma õpetajatega kokku Paldiskis, et panna üheskoos rõõmus punkt möödunud pühapäevakooliaastale ja tervitada saabuvat suve.

Lastepäevalised kogunesid Paldiski Nikolai kirikusse alguspalvusele, et eelseisvale päevale Jumala õnnistust paluda. Kirikust võeti üheskoos suund Amandus Adamsoni ateljeemuuseumile. Selles töökojas, kus suur meister sadakond aastat tagasi õpitubasid pidas, võttis savi ka nüüd laste sõrmede vahel mõnusasti kuju ning inglitaolised kellukad valmisid üksteise järel.
Adamsoni suveateljees kõneles maja perenaine Riina Kangro lastele skulptori elust ja töödest aga sedavõrd paeluvalt, et isegi suurimad marakratid leidsid õhtul kodu poole sõites, et just muuseumikülastus oli päeva üks põnevamaid osi.
Pärast tublit kehakinnitust muuseumi päikeseküllasel õuel seati end valmis maastikumänguks. Kontrollpunktideks said Paldiski kuus pühakoda, kus lapsi sooja sõbralikkusega vastu võeti.
Küllap oli selline kirikuterikkus üllatuseks nii väikestele kui suurtele ning mängu kaudu said lapsed võrratu oikumeenilise kogemuse jumalariigi rikkusest ja avarusest. Teekonnal lahendatud ristsõnamõistatuse vastused näpu vahel, saabusid üle linna laiali pudenenud maastikumängijad nagu mesilased tagasi oma taru, Nikolai kiriku juurde lõpujumalateenistusele.
Nukkude abil peetud jutlusele pani südamliku punkti diakon Küllike Valgu dialoog käpik-Jeesusega, kes kinnitas veenvalt, et toetab igaüht meie seast ega keera selga, vaid ulatab abikäe ka siis, kui me vahel äpardume ja kukume.
Päeva sujuva ja rõõmsa kulgemise heaks olid palju vaeva näinud Paldiski koguduse õpetaja Merle Prass-Siim ja pühapäevakooliõpetaja Pille-Riin Pärnala-Roots, kelle ümber koondusid teised Lääne-Harju koguduste pühapäevakooliõpetajad. Jumal aga lasi kõigel hästi korda minna ning muutis nähtud vaeva õnnistuseks ja rõõmuks, mis kiirgas vastu nii väikeste kui suurte silmades.
Annika Laats,
Risti koguduse õpetaja

Pildigalerii:

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)