Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Päikeseline lastepäev Raplas

02.05.2012 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Lastepäeval jagus tegevust kirikusse, pastoraati ja õue. Jaan Kukk

Ligi 40 Harju-Madise, Keila, Nissi ja Rannamõisa koguduse last koos paarikümne pühapäevakooliõpetaja ja lapsevanemaga kogunes Raplasse Lääne-Harju praostkonna lastepäevale.

Üheskoos osaleti hea karjase pühapäeva jumalateenistusel, kus kohapeal sündinud lastekoori juhatas kindlakäeliselt Nissi koguduse organist Jaan Vaidla ning lastepärase jutluse pidas Keila õpetaja Marek Roots. Ka kirikupalve lugesid erinevate koguduste lapsed ise.
Pärast kosutavat kehakinnitust värskes õhus jaotati osalejad rühmadesse ning lastega tegeldi paari tunni jagu veel nii kirikus, pastoraadis kui ka õues. Vaieldamatuks lemmikuks osutus manna alias, mis tähendas seda, et ühed lapsed joonistasid manna sisse mingi kujundi ja teised pidid ära arvama, mis seal parasjagu on. Et arvuti abil näidati neid kujundeid kohe ka pimedas toas seinale, oli see laste jaoks tõeliselt põnev tegevus. Samuti pakkus elevust pildilt nähtud üksiku detaili abil selle asupaiga ülesleidmine suures kirikus.
Enne koduteele asumist jõuti tänavuse esimese kevadiselt sooja pühapäeva pärastlõunal läbi viia veel teatevõistluski. Lõpupalve lõppedes sai iga osavõtja mälestuseks kaasa jumalateenistuse järel altari ees tehtud ühispildi.
Rapla koguduse pühapäevakooli õpetajad olid lastepäeva õnnestumise nimel ära teinud põhjaliku eeltöö ning tõsiselt palvetanud selle kordamineku pärast. Praostkonna päeva läbiviimist toetas Eesti Kirikute Nõukogu.
Mihkel Kukk

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)