Slava Ukraine

Paide kirikus pühitseti mälestustahvlid hukkunud politseinikele

04.11.2008 | | Rubriik: Määratlemata

Paide Püha Risti kiriku seinal on nüüdsest mälestustahvlid teenistusülesannete täitmisel hukkunud Eesti politseinike nimedega.
Reedel, 31. oktoobril pühitses politsei peakaplan Jaan Jaani Paide kirikus kaks graniittahvlit, millest ühel on Eesti vabariigi esimese iseseisvuse ajal teenistusülesannete täitmisel ja Nõukogude Liidu vangilaagrites hukkunud 29 ning teisel taasiseseisvunud Eestis hukkunud 19 politseiniku nimed.
Pidulikust jumalateenistusest võtsid osa hukkunute sugulased ja sõbrad ning suur hulk politseiametnikke eesotsas politsei peadirektor Raivo Küüdiga. Teenisid politsei peakaplan Jaan Jaani, Lõuna Politseiprefektuuri kaplan Valdo Lust ja Ida Politseiprefektuuri kaplan Ago Rand. Mängis politseiorkester Hando Põldmäe juhatusel.
«Hukkunud politseinike mälestustahvlid Paide kirikus jäävad alatiseks meenutama neid, kes on oma elu andnud töökohustusi täites või kes oma ameti tõttu vangilaagritesse viidi ja sealt tagasi ei tulnud,» ütles peakaplan Jaan Jaani. «Nüüd on meil koht, kus neid kõiki rahus mälestada ja viimast austust avaldada.»
Mälestustahvlite autoriks ja töö teostajaks on Pärnumaa skulptor Ülo Kirt. Tema on teinud ka sõjameeste mälestustahvlid Tori kirikusse. Tahvlite maksumus oli 30 000 krooni, millest 12 000 maksis politseiamet ja 18 000 annetasid politseiorganisatsiooni töötajad. See näitab, kuivõrd oluliseks peavad töötajad oma hukkunud kolleegide mälestuse jäädvustamist.
Enne jumalateenistust peeti lühike mälestustseremoonia ja asetati pärjad Mäo mälestusmärgi juurde, mis on juba 1995. aastal püstitatud taasloodud Eesti vabariigi ajal teenistuskohustusi täites hukkunud politseinikele. 
Eesti Politsei tähistab 12. novembril oma 90. aastapäeva ja mälestustahvlite pühitsemine oli pidustuste üks olulisi osi. Paide kirikust peaks Jaan Jaani sõnul saama Eesti politseinike mälestuskirik ja ta on tänulik koguduse õpetajale Algur Kaermale, kes selle idee hea meelega omaks võttis.

Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)