Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Päevakeskuse rahvas on tänulik toetuse eest

24.08.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Torma koguduse õpetaja Mehis Pupart lööb heast tahtest kaasa kohaliku päevakeskuse töös. Merje TalvikJuba enne suurt suve tuli meie toimetusse tänulik kiri Jõgevamaal asuvast Torma päevakeskusest – koostöö kohaliku õpetajaga on hea.
Päevakeskuse töötegijad ja oma aega mõtestatud tegevusega täitvad teenuse kasutajad on tänulikud kohalikule vaimulikule Mehis Pupartile, kes viimased kolm aastat nende tegemistes kaasa on löönud.
«Mehis käib meil korraliselt kuus korra, aga eks teda ole tegelikult tihedamini näha,» sõnas päevakeskuse juhataja Anne-Lea Sarapuu. «Oleme ühiselt paljudes paikades käinud, osalenud hulgal talgutel, möödunud aastal olid meil siin ka apostlite lugu tutvustavad tunnid selles mahus, mis meie rahvale kohane,» lisas vaimupuudega inimesi juhendav naine.
Ta tõdes ka, et koos käijatest on pooled ristitud ja leeris käinud, ühe leeritunnid kestsid terve viimase aasta.
Torma valla päevakeskuse teenust kasutavad päeviti piirkonna vaimupuudega inimesed ja juhataja sõnul on koosolijaile seda väga vaja, kas või selleks, et nad ei jääks üksi omapead koju konutama, õpiksid oma aega paremini kasutama ja võiksid omandada eluks vajalikke oskusi.
«Oleme tänulikud, et kohalik vaimulik meie töös kaasa lööb. Eks ta on saanud 13 aasta jooksul Saaremaal Sõmera hooldekodus teenides ka hulga kogemusi ning oma rahuliku meelega aitab meil siin sageli keerulisemaid olukordi lahendada. Oma tööd on ta teinud tasuta, heast tahtest,» võtab tööd koordineeriv naine mõtte kokku.
Tänu Mehis Pupartile on kevadest saadik päevakeskuses lugeda ka ajaleht Eesti Kirik.
Sügise lähenedes pannakse kokku päevakeskuse pikemad tööplaanid. Ja kohaliku vaimulikuga tahetakse selles osas kindlasti nõu pidada.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)