Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Päevad täis armsaid kohtumisi

02.11.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Kahe kirikuõpetaja tütarde kohtumine Iisakus oli südamlik. Milvi Ernits (pildil paremal) Tartust on Jaan Maiori tütar ja Judith Kulvere Voldemar Kuljuse tütar. Eakaaslased olid kirikuõpetajaist isad ja on ka tütred. Sirje Semm  Eesti Kiriku lugejate selle aasta reisikalender on olnud üsna tihe.
Aasta algul käis kaks gruppi Egiptuses, suvel tegime kodumaise rännaku Kuremäe kloostrisse ja põhjarannikule. Augustis käisime imetlemas kuldset Prahat. Viimased kaks gruppi lähevad novembris teoloogiadoktor Arne Hiobi ja reisikorraldaja Juune Holvanduse eestvõtmisel Iisraeli.
Kõigi kaugemate sõitude planeerimise juures oleme alati mõelnud ka neile lugejatele, kes rajataguseid reise ette võtta ei söanda, ja seadnud reisikavva ka kodused vaatamisväärsused. Eestimaalt võib leida küllaga käimata paiku ja reisidel kohtuda armsate inimestega. Nii reisiseltskonnas endas kui ka vastuvõtjate ja saatjate hulgas. Sõitudel käib inimesi, keda võib veteraniks nimetada – nemad pole vahele jätnud ühtegi kodumaist reisi alates 2005. aastast.
Seekordsel teekonnal põhjarannikule, mida aitas giidina korraldada Ervin Org Taisto Reisidest, saime meeldiva vastuvõtu osaliseks nii Jõhvi, Pühajõe kui ka Iisaku koguduses. Õpetaja Peeter Kaldur ei pidanud paljuks katkestada selleks ajaks seminar sakslastega, et kõiki teretulemastkallistusega vastu võtta. Pühajõe kirik Toila lähedal on küll kõrvalises kohas, aga mitte mahajäetud. Juhatuse esimees Tiiu Truupõld jagas selgitusi valgusküllases pühakojas ja kutsus vastrenoveeritud pastoraati vaatama.
Päris hilisõhtul pöörasime tagasiteel sisse Iisakusse, kus avatud kirikuuksel võttis meid vastu naeratav organist Judith Kulvere. Ja juttu jätkus kauemaks. Oi neid lõbusaid lugusid ja pajatusi, mis meile maheda huumoriga ette kanti. Päeva ilusaks lõpetuseks oli orelimäng ja reisikaplani rollis olnud õpetaja Ants Toominga palvesõnad ilusa päeva eest.  
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)