Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Päästearmee jagab suppi ja lootust

29.02.2012 | | Rubriik: Ühiskond

Ohvitser Ave Kalm Päästearmee Tartu korpusest suppi jagamas. Arhiiv Et aidata eluga jänni jäänuid ja kodutuid, anda neile soe kõhutäis ning vähemalt mõneks ajaks peavari, selleks on palju ära teinud Päästearmee.

«Jagame suppi, seepi ja sõna,» kinnitatakse Päästearmee korpustes vähekindlustatuid ja elu hammasrataste vahele jääjaid kutsudes. Tegemist on Päästearmee kuulsa hüüdlausega, mis kirjeldab Piiblil põhineva liikumise olemust. Selle aktuaalsus on siiani ilmne, eriti siis, kui aastaaeg ei soosi lageda taeva all metsasaadustest elatumist.
«Loomulikult saabub talvel rohkem abivajajaid, kordades kohe,» vahendab Eesti Kirikule Tallinnas asuvast Päästearmee Eesti regionaalkontorist Evelin Aavik. Ta täpsustab, et eriti tuntakse külmal ajal puudust soojast söögist ja sooja andvatest rõivastest: «Eriti on nõudlus meestejalatsite järele.»
Riideid ja jalatseid, mida abivajajatele tasuta jagada, saadakse välisriikidest Päästearmee punktidest, samuti eraisikutelt. «Tuuakse uskumatult agaralt kõigisse meie korpustesse üle Eesti,» on Aavik rõõmus. Populaarne on ka kolm korda nädalas sooja sööki pakkuv keskuse Elav lootus söökla Tallinnas Laevastiku tn 1a.
«Täpset numbrit ei tea, aga külmematel päevadel on külastajaid ikka paarisaja ringis, erinevatel päevadel inimesed suuresti vahelduvad,» räägib Evelin Aavik. Ta nendib, et paljud supile tulijatest vajaks ka peavarju, kuid öömajalisi keskus vastu võtta ei saa. Küll aga pakutakse päevasel ajal võimalust televiisorit vaadata ning soojas ruumis aega veeta. Samas majas paikneb ka Päästearmee rehabilitatsioonikeskus, mis on mõeldud pakkuma võõrutusravi koos ööbimisega alkoholi- ja narkosõltlastele. Korraga teenindatakse 15 klienti.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)