Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ove Sander – Nõmme aasta tegija

03.12.2008 | | Rubriik: Uudised

Ove Sander Lunas­taja kiriku altari ees.

Nõmme linnaosas kuulutati juba kuuendat korda välja aasta tegu ja aasta tegija.
Nõmme aasta tegijaks valiti Rahu koguduse õpetaja Ove Sander, kes jäi kaalukausile aastatepikkuse visa töö eest Nõmme Lunastaja kiriku taastamisel. Räämas mahajäetud hoonest kerkis kaunis pühakoda, mis kevadel sisse õnnistati.
Vähem kui aastase tegutsemise jooksul on Lunastaja kirik leidnud kindlalt oma koha nõmmelaste elus. Siin peetakse jumalateenistusi, palvusi, ametitalitusi, konverentse ja kokkusaamisi. Lisaks on selle hoonega saanud Nõmme endale hea akustikaga kontserdisaali, kus on Eestis ainuke Hollandis ehitatud orel. Rahu koguduse õpetaja Ove Sander on alati Nõmme omavalitsusega heades suhetes olnud ja Lunastaja kiriku taastaminegi sai teoks tollaste linnaosavanemate Urmas Paeti, Hanno Pevkuri ja praegu selles ametis oleva Rainer Vakraga koostööd tehes. Nõmme aasta teoks kuulutati jalgpalliklubi Nõmme Kalju, kes meistriliigasse pääses.
Laureaatidele jagati tunnustust Nõmmele linnaõiguste andmise 82. aastapäeva aktusel. Aasta tegija Ove Sander sai kingiks skulptor Kirke Kangro loodud Nõmme linna asutaja Nikolai von Glehni pronksist büsti.

Tekst ja foto Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)