Esileht » Uudis » Ametlikud teated »

Otsused

18.05.2011 | | Rubriik: Ametlikud teated

Konsistooriumi maikuu istungil
Mustvee koguduse taotluse alusel pikendati õpetaja Eenok Haameri (76) ametisoleku aega 1. juunini 2012.
Kuulutati vakantseks Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse õpetaja ametikoht; kandideerimisavaldusi oodatakse 1. juunini.
Tõnu Linnasmäe avalduse alusel tühistas konsistoorium oma varasema otsuse õpetaja vabastamise ja reservi arvamise kohta. Tõnu Linnasmäe jätkab Ambla koguduse õpetaja ja Aegviidu koguduse hooldajaõpetajana.
Võttes aluseks EELK Kirikumuusika Liidu juhatuse otsuse, kinnitas konsistoorium uue «Oreli hoiu ja kasutamise eeskirja», mis on leitav sisevõrgust kodulehel www.eelk.ee.
Peapiiskop Andres Põder puhkab 11. juulist 10. augustini. 11.–28. juulini täidab peapiiskopi ülesandeid piiskop Einar Soone ja 29. juulist 10. augustini kantsler Urmas Viilma.
Ametisse kinnitamine
Ida-Harju praostkonna praostiks kinnitati Tauno Kibur ja abipraostiks Mare Palgi. Lääne-Harju praostkonna praostiks kinnitati Jüri Vallsalu ja abipraostiks Annika Laats. Pärnu praostkonna abipraosti kohusetäitjaks määrati kuni järgmise korralise sinodini Tõnu Taremaa.
Tartu praostkonna praostiks kinnitati Joel Luhamets ja abipraostiks Peeter Paenurm. Viljandi praostkonna praostiks kinnitati Marko Tiitus ja abipraostiks Markus Haamer.
Viru praostkonna praostiks kinnitati Peeter Kaldur ja abipraosti kohusetäitjaks kuni järgmise korralise sinodini määrati Tauno Toompuu. Võru praostkonna praostiks kinnitati Urmas Nagel ja abipraostiks Üllar Salumets.
5. aprilli otsusega tunnistas konsistoorium kehtetuks oma 7. detsembri 2010. a otsused Laiuse koguduse teenimise ja koguduse õpetaja ametikoha vakantseks kuulutamise kohta. Peterburi Jaani kogudust teenima saadetud Raino Kubjas naasis oma teenimiskohta Laiusel.

Peapiiskopi otsused

Peapiiskop määras 1. maist Kaido Jalaka (fotol) Käina koguduse diakoniks ning vikaardiakon Matis Rego Halliste ja Karksi koguduse diakoniks.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)