Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Õrnad ebamaised linnad kohtuvad Viimsi kirikus

04.05.2011 | | Rubriik: Teated

Mineviku linnad II, 2007.Kevadpühal avati Viimsi kirikus järjekordne näitus, seekord on vaadata Mare Vindi siiditrükis graafika.
Näitusele pealkirjaga «Mineviku linnad» on koondatud töid aastatest 2003–2011, need  hõlmavad kolme sarja: «Müürid», «Mineviku linnad» ja «Valged linnad».
Viimane ja ühtlasi kõige uuem sari on valminud ofsetlitograafias, ülejäänud tööd on siiditrükis. Väljapanek on sündinud mälestuste ja muljete põhjal.
«Need on minevikupildid, mis on hakanud kummitama. Mõned neist on olulised sellepärast, et neis on midagi väga erilist, harvanähtavat või ainulaadset,» ütleb Mare Vint näituse tutvustuseks. Ka on neis sümboleid, mida on korduvalt kasutatud eri aegadel ja eri maades.
Autor on inspiratsiooni ammutanud Vahemere kultuuriruumist, Lõuna-Euroopast ja Põhja-Aafrikast, aga need õrnades värvitoonides ja geomeetrilises vormis kujutluspildid võiksid pärineda ka ükskõik kust.  
1942. aastal sündinud ja 1967. aastal riikliku kunstiinstituudi lõpetanud Mare Vint kuulub aastakümneid eesti silmapaistvamate kunstnike hulka. Ta on kunstnike liidu liige ja on 1968. aastast alates esinenud näitustega Eestis ja välismaal.
Juba õpingute ajal kujunenud peamiselt graafika valda kuuluva loomingu stiil on jäänud suurel määral muutumatuks. Seda iseloomustab idealiseeritud tegelikkuse nägemus. Ta on pälvinud erinevaid auhindu, sealhulgas Kristjan Raua nimelise preemia.
Näitus jääb Viimsi kirikus avatuks 30. juunini ja on vaadata kiriku lahtioleku aegadel neljapäeviti kell 10–18 ja jumalateenistuste, palvuste ja kontsertide ajal. Näituse kuraator on Erkki Juhandi.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)