Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Organistide järelkasv mängis Tallinnas

11.06.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Päev enne lastekaitsepäeva toimus Tallinnas prof Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäevale pühendatud X vabariiklik laste orelifestival.

Üritusega sooviti pöörata avalikkuse tähelepanu eesti orelimuusikale, meie noortele orelimängijatele ning meenutada Eesti kultuuriajalukku läinud heliloojat ja organisti maestro Hugo Lepnurme.
Oreliõpilastel oli unikaalne võimalus musitseerida Hugo Lepnurme mälestusorelil Tallinna metodisti kirikus ja tunda end osana ajaloolises muusikaürituses, mis tõi arvuka publiku ette head klassikalist ja sakraalmuusikat. Festivalist võtsid osa lapsed Narvast, Tartust, Ahtmest, Kuressaarest, Keilast, Tallinnast – kokku 16 mängijat, kellest noorim oli vaid kümneaastane.
Päev algas väga tegusalt. Juba kella üheksast harjutasid lapsed metodisti kirikus maestro koraalieelmänge. Oli hoomata suurt motivatsiooni ja tahtmist need palad hästi ära mängida. Lõuna paiku ootas lapsi keelt alla viiv lõuna Reval Cafes, mille eest tasus kontserdi üks sponsoritest.
Pärast lõunat läksid kõik osalejad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi tutvuma püsiekspositsiooniga «Muusikainstrumendid läbi mitme sajandi». Seal nähtud põnevad ja harukordsed pillid avaldasid mitte ainult lastele, vaid ka nende õpetajatele suurt muljet.
Kontserdil metodisti kirikus viibisid ka prof Lepnurme kaks tütart, kellele kogu üritus väga hinge läks ning kes olid veendunud, et nende lahkunud isale oleks kontsert väga meeldinud.
Muusika- ja teatriakadeemia oreli eriala prof Andres Uibo kommentaarid olid väga südamlikud. «Prof Lepnurm jäi oma südames lapseks, kuid mõistuse poolest kasvas väga suureks. Kasvagem siis tarkuses ja vilumuses, kuid südames jäägem ikka lasteks,» sõnas ta noortele orelimängijatele.
Olen tänulik paljudele inimestele ja organisatsioonile, kes meid toetasid: Eesti Kultuurkapital, Lasnamäe muusikakooli direktor Maile Harik, Otsa-nimelise muusikakooli oreliõpetaja Kristel Aer, Tallinna metodisti kiriku orelimängija Virve Soode, kirikuvanem Uno Looris, prof Andres Uibo.
Eriti suur tänu oreliõpetajatele Pille Metssonile, Tuuliki Jürjole, Svetlana Kekiševale, Rita Naabrile, Urmas Taniloole ja Anna Humalale, kelle toetusel ja innustusel noored tulevikulootused nii hästi mängisid.
Erika Jefimova,
Lasnamäe muusikakooli õppealajuhataja, oreliõpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)