Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ordinatsioon

17.08.2007 | | Rubriik: Uudised

Foto erakogust

Foto erakogust

Kevadel konsistooriumi juures diakonieksami sooritanud Tõnis Kark ordineeriti 11. juulil piiskop Einar Soone poolt Tapa Väljaõppe-keskuse kabelis diakoniks.

28aastane Tõnis Kark töötab Tapa Väljaõppe-keskuses kaplanina, enda sõnul on ta valitud kutsega rahul ning soovib jätkata samal ametipostil ka tulevikus. Tema mentoriks on õpetaja Silvester Jürjo.

6 Kommentaari artiklile “Ordinatsioon”

 1. Külaline says:

  Ärge urgitsege! Tänage Jumalat, et meie kirikusse ja kaitseväkke vaimulikke juurde tuleb. Näeme ju selgesti, et Jumala Sõna kuulutamine nõuab laiendusi kõikjal. Jõudu ja Jumala õnnistust sulle ametivend Tõnis! Teeni nii, et piibel oleks \”kirikukuubedest\” eespool!

 2. Külaline says:

  kui EELK piiskop ordineerib EELK diakoni, siis tuleks tarvitada ka EELK kirikuseadustikus ettenähtud liturgilist rõivastust

 3. Külaline says:

  ja piiskopil on roheline? Matused tavalisel liturgilisel perioodil (st. siis rahuajal)või? Aga see peaks olema ju ordinatsioon.

 4. Külaline says:

  kui mu mälu mind ei peta, siis on seal seaduses ka midagi kaplanite rõivaste erinevusest…

 5. Külaline says:

  nojah, aga piiskop ei ordineeri teda ju mitte kaplaniks, vaid diakoniks; kaplanina kandku, mida tahab, aga EELK diakonina seda, mis on ette nähtud.

 6. Külaline says:

  praegu on küll nii, et kaitseväe univorm on \”kirikukuuest\” eespool …

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)