Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Õppevahend suhtetöö korraldamiseks

08.01.2014 | | Rubriik: Teated

EEA abielutoimkonna tellimusel ning ettevõtjate toimkonna töö tulemusel on valminud suhtetöö õppevahend «Suhte ehituskivid».
Mõni aasta tagasi koostas Soome Evangeelse Luterliku Kiriku pere ja kasvatustöö toimkond peretöö toetamiseks õppevahendi komplekti, kuhu lisaks sõnalisele osale kuulub näitlik abivahend ehk nn ehitusklotsid. Tänaseks on abielu teema laienenud lastevanemate ning laste vahelisele suhtele.
Igale õpetusele lisandub näitlik õppevahend, mis on nüüd eesti keeles kättesaadav. Neid vahendeid peaks omama iga kogudus, iga vaimulik ning iga suhtekorraldaja, kes tegutseb abielunõustajana või suhtekorraldajana põlvkondade vahel.
Suhtekorralduses käsitletakse järgmisi teemasid: pühendumine; tunded, emotsioonid; intiimsus ja seksuaalsus; konfliktid; sõnad; teod; usaldus ja andestus; armastus.
Programmi on tänu praktilistele vahenditele eriti hästi vastu võtnud mehed, kes mõistavad nüüd selgemalt, et suhetega tuleb pidevalt tööd teha. Suhteid tuleb üles ehitada kivi kivi haaval.
«Suhte ehituskivide» komplekte saab Eesti Evangeelse Alliansi kontorist Tallinnast, Tehnika 115, helistades telefonil 5635 9279 või kirjutades oma soovist indrek@ekklesia.ee. Samuti EELK perekeskuse juhataja Pia Ruotsalalt, kes korraldab ka koolitusi õppevahendi kasutamiseks, info pia.ruotsala@eelk.ee
Komplekti hind on 29.99 eurot. Saadaval on ka teised töövahendid (palvekaardid, teemakaardid). «Suhte ehituskivid» on ideaalne kingitus neile, kellele soovite head abielu.
Palju õnnistusi kõigile heade suhete ülesehitamiseks!
Indrek Luide,
EEA peasekretär
Pia Ruotsala,
EELK peretöö koordinaator

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)