Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Õpilaste teadustöö konkursi võitis tänavu religioosne töö

08.06.2007 | | Rubriik: Kultuurielu

Eesti õpilaste teadustööde riikliku konkursi ühe kolmest esikohast preemiaga 6000 krooni pälvis tänavu Eleri Kärtner religioosseid mõtteid väljendava tööga.

Lisaks esi-preemiale pälvis Eleri Kärtner ka Eesti Noorte Teadlaste Akadeemia eriauhinna, mille andis üle ENTA esindaja Dmitri Teperik.

Lisaks esi-preemiale pälvis Eleri Kärtner ka Eesti Noorte Teadlaste Akadeemia eriauhinna, mille andis üle ENTA esindaja Dmitri Teperik.

Konkursi võitjad selgusid 10. mail. Tänavusele konkursile esitati 51 tööd, neist 12 põhikooli- ja 39 gümnaasiumiastmes. Eleri Kärtner pälvis gümnaasiumiastmes I preemia 2005/2006. õppeaastal koostatud tööga «Universumi ja elu tekke mõistmisest Hugo Treffneri Gümnaasiumi abituuriumis». Vastavalt reglemendile saavad töid konkursile esitada ka esimese aasta üliõpilased. Eleri õpib Tartu Ülikoolis esimesel kursusel arstiteadust, lisaks õpetab Tartu Pauluse koguduse pühapäevakoolis.

Teadustöö räägib teaduse ja religiooni suhetest, juhendajaks oli õpetaja Toomas Jürgenstein. Eleri sõnul oli uurimuse eesmärgiks selgitada, kas ja kuidas näevad kaasõpilased teaduse ja religiooni suhteid universumi ja elu tekke kohal. Kas õpilased usaldavad teadust, religiooni või arvavad, et need kaks distsipliini on selles küsimuses sõltumatud.

Eleri esitas töö konkursile juhendaja soovitusel ning täna on tal selle üle loomulikult väga hea meel: «Lisaks esipreemiale, mis koosnes haridus- ja teadusministeeriumi diplomist, medalist ja 6000 kroonist auhinnarahast, oli mul rõõm saada tunnustatud ka Eesti Noorte Teadlaste Akadeemia eripreemiaga, mis sisaldas raamitud diplomit, raamatut «Hubble. Aken Universumisse» ning osavõttu augusti lõpus toimuvast nädalasest Baltimaade ja Šveitsi noorte teadlaste koolitusest Tallinnas, mille kestel on meil võimalus põigata ka Soome Nokia R&D keskusesse, ettevõtlusinkubaatorisse Technopolis ning tehnikaülikooli, et külastada nende spetsialiste ja näha sealset teadustööd.»

Õpilaste teadustööde riiklik konkurss on toimunud juba kuuel aastal. Konkurssi korraldavad sihtasutus Archimedes, haridus- ja teadusministeerium ja teaduskeskus AHHAA.

Religioossel teemal kirjutatud õpilasuurimusi pole seni veel nii kõrgelt hinnatud.

Merje Mänd

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)