Esileht » Online » Online artiklid »

Õpetaja: poliitikud kardavad religiooniõpetust

28.10.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Religiooniõpetuse puudumine koolis tuleb panna poliitikute kartlikkuse arvele, arvab arvab Eesti evangeelse luterliku kiriku Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu.

Tammsalu rääkis ETV saates "Terevisioon", et tema arvates on religiooniõpetuse puudumine koolis üks põhjustest, miks inimesed tunnevad ülemäärast huvi nõidade ja ususektide vastu. Tema arvates oleks poliitikud võinud religiooniõpetuse ammu sisse viia, kuid on kartnud seda teha.

"Paraku tihtipeale vaadatakse rohkem selle poole, kuidas rohkem hääli saada, aga üles ei vaadata," ütles Tammsalu. "Minu meelest liiga palju sellega arvestamine, mida kisakõrid teevad – üksikud kisakõrid -, on see, mis meie Eesti kiiva ajab." Tema sõnul haaravad inimesed äärmuste järele, kuna neil ei ole põhiteadmisi usust, mida saaks anda religiooniõpetus.

Õpetaja arvates ei ole inimeste ees seisvad küsimused aastatega palju muutunud, inimeste põhiprobleemid on jäänud samaks ja kiriku roll nende probleemide lahendamisel või inimeste aitamisel on jäänud samaks. Ta ütles, et loodab, et kirik aitab inimestel näha mitte ainult kollaste ajalehtede esikaasi, vaid ka sügiseselt värvikirevaid puulehti, ja tunda neist rõõmu.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)