Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Õpetaja Joel Luhamets on kahe kiriku assessor

22.06.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Pühapäeval, 10. juunil, kui Toronto Vana-Andrese kirikus seati ametisse peapiiskop Andres Taul, said õnnistuse ka kaheksa E.E.L.K. vastvalitud assessorit, teiste seas Tartu Pauluse koguduse õpetaja praost Joel Luhamets.

See tähendab, et nüüdsest on õpetaja Luhamets üheaegselt kahe kiriku assessor. Kommentaariks ütleb ta Eesti Kirikule, et teda assessori kandidaadiks esitanud Andres Tauli mõte oli lähendada kaht Eesti luterlikku kirikut, seades eesmärgiks nende ühinemise.

Kaks kirikut on elanud pool sajandit erinevates tingimustes, seetõttu on ühinemisprotsess keeruline ja aeganõudev ega tohi kellelegi haiget teha, keegi ei pea ennast tõrjutuna tundma – see peab olema kõigi jaoks rõõmus sündmus. Aprillis otsustas Rootsi praostkonna sinod alustada liitumisläbirääkimisi EELKga, et alluda autonoomselt peapiiskopile, aga ühinemise suhtes on ka kahtlejaid.

Nii ongi Joel Luhametsal lähenemisprotsessis EELK esindaja, ühtlasi nõuandja ja kahe kiriku ühendaja roll. Ka omab ta Kanadas teeninuna ülevaadet sealsest kirikust. Et E.E.L.K. Konsistoorium peab aastas 2–3 koosolekut ja sidet peetakse telefoni või Interneti vahendusel, ei suurenda uus ametikoht oluliselt töökoormust, ütleb õpetaja Luhamets.

EK  

2 Kommentaari artiklile “Õpetaja Joel Luhamets on kahe kiriku assessor”

  1. Külaline says:

    ikka teil seal see programm peal, mis ei lase kirjutada sõna a.s.s.e.s.s.o.r sest selles on ingliskeeles persed.

  2. Külaline says:

    kellel on kellel on kõige laiem…

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)