Esileht » Uudis » Uudised »

Õpetaja astub kirikus üles näitlejana

08.06.2010 | | Rubriik: Uudised

 Rakvere Kolmainu kirik saab kolmel päeval teatrietenduse toimumispaigaks.
Esmakordselt Eestis etendub seal Pedro Calderon de la Barca kuulsamaid autosakramentaale «Suur maailmateater».
Lavastaja Tiit Alte, Rakvere koguduse juhatuse liikme juhendamisel võtavad oma rolle elunäidendi miniatuurses vormis etendada Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu (Autor), Margus Grosnõi (Maailm), Indrek Saar (Kuningas), Kadri Mägi (Kasinus), Märt Jakobson (Armu Seadus) jt. Helilooja ja muusikaline kujundaja on Toomas Rannu, kunstnik Jule Käen.
Euroopa barokkdraama geeniuse, hispaanlase Pedro Calderon de la Barca (1600–1681) kuulsaimate teoste hulka kuulub näidendi «Elu on unenägu» kõrval autosakramentaal «Suur maailmateater». Autosakramentaal on hispaania kuldajastu teatri ja kirjanduse üks kõige omapärasemaid žanre.
Rakvere Kolmainu koguduse koduleht kirjutab: «Calderon mitte ainult ei too näidendisse näidenditegemist, vaid loob illusiooni teatri ja elu täielikust kokkulangemisest – sellest et kogu inimelu on teater ja keegi meist ei esinegi teisiti kui ajutise näitlejana suurel maailmalaval. Näidendi lavastaja, Autor, on muidugi Jumal, kuid Calderon ühendab vaimukalt teose taevaliku mõõtme täiesti vahetu ja konkreetse ajaloolise teatritegemisega. Tundub võimatu, et keegi suudaks teatrilavale ühevaatuselises näidendis haarata kogu inimkonna loo, kuid Calderon saab sellega hakkama.»
Etendused toimuvad 10., 11. ja 13. juunil, ka piletid on juba saadaval. Kirik mahutab igal etendusel 300 inimest.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)