Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ooperilauljast saab vaimulik

24.10.2012 | | Rubriik: Uudised

Tõnis Tamm (52, fotol) läbis kirikuvalitsuse ees 16. oktoobril edukalt diakoniameti eksami ning 18. novembril ordineeritakse ta EELK vikaardiakoniks.

35aastase staažiga ooperilaulja Tõnis Tamm on usuteaduse vastu huvi tundnud aastaid, aga seoses sel aastal lauljapensionile jäämisega, mis lõpetab töösuhte Rootsi Kuningliku Ooperiga, mille kooris ta 15 aastat on laulnud, tekkis idee oma huvi süstemaatiliselt arendada. «Urmas Viilma küsis, kas olen mõelnud diakoniks saamisest,» meenutab ta, lisades muheldes: «Absoluutselt ei olnud, aga kohe hakkasin.»
Diakonieksamile võttis Tõnis Tamm kaasa kalli mälestuse, käsitsi trükitud vihku, millest ta koos abikaasaga 1988. aastal konfirmatsiooniks valmistudes kristlikke tõdesid tudeeris. Samal aastal, 4. detsembril ta koos abikaasa Eva Tammega ka ristiti ja laulatati. Vaimulikuks oli Kaarli koguduse õpetaja Einar Soone, kes nüüd piiskopina diakonieksami vastuvõtukomisjoni kuulus.
Diakonieksamist toob Tõnis Tamm esile küsimuste laia ampluaad ja eksamineerijate heatahtlikkust. «See oli pigem algus kui lõpp,» iseloomustab Tamm äsjasooritatud eksami positsiooni oma haridusteel, selgitades, et plaanib jätkata teoloogiaõpinguid usuteaduse instituudis.
«Laulja ja vaimuliku elukutse sarnasus peitub pidevas enesetäiendamise vajaduses,» arutleb ta. Tammele on tubliks abiks korralikult koolitatud hääl. Vikaardiakonina asub ta esialgu teenima Stockholmi eesti kogudust õpetaja Tiit Pädami juures. Edaspidi, kui töösuhe Kuningliku Ooperiga lõpeb ja pere Eestisse naaseb, otsib ta võimalust leida vaimulikuna rakendust Viru praostkonnas.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)