Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Omavalitsus kaasati kristliku festivali korraldamisse

14.03.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Lepingu allakirjutamisel: Jaan Tammsalu (vasakult), Mihhail Korb, Triin Rait ja Leevi Reinaru. Misjonikeskuse arhiiv

Tallinnas peetakse juulis suurejooneline kristlik festival, kus saame olla koos usuinimestega, kes tulevad Eestisse Euroopa riikidest ning isegi kaugemalt.

Sündmuse ladusamaks kulgemiseks allkirjastasid Tallinna Kesklinna vanem Mihhail Korb, MTÜ Agape Eesti juhatuse liige Triin Rait, Tallinna praost Jaan Tammsalu ning misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru lepingu, mille kohaselt viiakse Tallinnas 24.–29. juulini ühiselt läbi Heartbeat Tallinn 2012 rahvusvaheline festival.
Heartbeat Tallinna tegevdirektori Lehari Kausteli sõnul on selleks ajaks siia kutsutud organisatsiooni Agape Euroopa meeskonna liikmeid ja vabatahtlikke, et kohalikega kogemusi jagades üheskoos teenida ning kuulutada evangeeliumi kaasaegsete meetoditega nagu internetimisjon, kultuuriüritused ning kristlikul maailmavaatel põhinevad toimeabi projektid.
«Leian, et Heartbeat annab linlastele olulise kogemuse, kuidas märgata kaasinimesi ning neid toetades leida enda jaoks elu põhiväärtused, mida ei väära päevapoliitika,» põhjendas kristliku üritusega liitumise valikut Mihhail Korb.
Heartbeat Tallinn 2012 soovib kontsertide, heategevusürituste, jalgrattaralli jt sündmuste abil kasvatada hoolivust inimeste vahel ja linna ning keskkonna vastu, jagades lootust ja rõõmu Jumalas.
Lahutamatu osa Heartbeat Tallinna misjoninädalast on Kristuspäev, mis on samuti Agape Euroopa projekt. Kõigi konfessioonide kristlased üle kogu Eesti kutsutakse 28. juulil kokku Tallinna Lilleküla jalgpallistaadionile.
Heartbeat Tallinnaga seotud sündmused said alguse 20. augustil 2011, mil tähistati Eesti vabariigi 20. taasiseseisvumise aastapäeva Haapsalus. Kogu aasta vältel toimuvad kõikjal Eestis mitmesugused üritused, laagrid, kontserdid ja seminarid, mis kulmineeruvad 24.–29. juulil Tallinnas toimuva Heartbeat’i nädalaga.
Allikas: www.eelk.ee/mk/.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)