Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Oleviste koguduse vanempastor Siim Teekel annab Jüri Ratasele üle Piibli.

20.04.2007 | | Rubriik: Ühiskond

Riigikogu keskerakondlasest aseesimehe Jüri Ratase pooleteise aasta pikkust ametiaega Tallinna linnapeana jäävad tegude kõrval meenutama sümbolid: Piibel raekojas, volikogu esimehe ametikett ning linna vapilipp.

Tallinna linnapead on ametiketti kandnud juba kümmekond aastat. Volikogu esimehe ametiketi pühitses peapiiskop Andres Põder vabariigi aastapäeva eel Püha Vaimu kirikus ning Toomas Vitsutile andis selle üle linna vapimärgi kavaler kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Piibli kinkis Tallinna raekojale Oleviste kogudus, kui jõulukuul avastati, et eelmine raekoja Piibel on kaduma läinud. Toona lubas Jüri Ratas Piiblit vastu võttes, et vähemalt tema ametisoleku ajal on Jumala sõnal Tallinna raekojas kindel koht. Jüri Ratas on öelnud, et peab lugu usust ja usub Jumalasse ning tema kabinetis oli laual Piibel. Usus kasvamiseks läbis Ratas Oleviste baptisti koguduses Alfa-kursuse.

Pärast riigikogu valimisi avaldas üle 6000 hääle kogunud Ratas soovi linnapeana jätkata. Erakond pidas aga paremaks saata ta Toompeale, et erakonna esimees Edgar Savisaar saaks teoks teha valijatele 2005. a pärast kohalike omavalitsuste valimisi antud lubaduse linnapeaks hakata.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)