Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Oleme kogenud kasvamist ja Jumala hoidmist

21.05.2014 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

EELK noorte piibli- ja misjonikursuse kolmas lend lõpetas oma õpingud 18. mail laagrikeskuses Talu Emmause missa ja piduliku aktusega.

Jumalateenistuse juhtiv liturg oli peapiiskop Andres Põder, kaasa teenisid kursuse juhendaja Titta Hämäläinen, toimkonna liikmed ja kursuslased. Muusikaga teenis Joel Reinaru.
Piiblikursus on mõeldud noortele täiskasvanutele, kes on pühapäevakoolieast välja kasvanud, kuid huvitatud kristliku usu mõistmisest, Piibliga lähemast tutvumisest ja üleüldisest kasvamisest kristlasena. Lõpetajatega vesteldes jäi kõlama üks: kursusel olid väga head õpetajad, nii Eestist kui ka mujalt, kuid nii palju, kui neilt õpiti, õpiti ka üksteiselt.
Koos käidi septembrist alates iga kuu ühel nädalavahetus reede õhtust pühapäevani, ikka Talus, kokku üheksa korda. Paljudel on juba pered majandada ja lapsed kasvatada, eks omajagu pingutust nõudis see küll. Kuid kursus kui elav kogudus tõmbas noori ligi ja kaotatud ajaks ei pidanud küll keegi neid üheksat nädalavahetust.

Kolme koostöö
Piiblikursus on saanud teoks kolme asutuse – EELK Usuteaduse Instituudi, misjonikeskuse ning laste- ja noorsootööühenduse – koostööna, kursuse koordinaatoriks ja hingeks on Soome Misjoniseltsi misjonär Titta Hämäläinen, kuid nagu ta ise ütleb – üksi ei saa midagi teha –, on tal ka tubli toimkond: Helina Voogne, Kristiina Seppel ja Teet Kaur. Ka neil oli noortelt õppida.
Helina Voogne tänas jutluste, esseede ja arutelude eest. «Me saime innustust teie kodutöödest!» Ja kodutöid tuli kogu kursuse ajal päris palju teha. «Jätkake Jumalaga koosolemist, jüngriteks ja misjonärideks olemist! Olge Jumala läheduses,» soovis Helina Voogne.
Usuteaduse instituudi nimel tervitas ja kutsus kooli õppima Helen Kuldkepp, misjonikeskuse nimel rääkis Joel Reinaru, laste- ja noorsootööühenduse poolt Triin Salmu.

Arutlev ja soe rühm
Titta Hämäläineni sõnul on piiblikursus EELK noorte hulgas populaarsust kogumas, varem olid paarikümnelised rühmad, sel aastal lõpetas 13. «Me oleme mõelnud, et kui jüngrite jagu ikka rahvast on, siis on hästi. Kolmandas lennus on paljud juba tööinimesed, meil on olnud arutlev, jutukas, hästi soe ja väga elulähedane rühm. Palju on olnud naeru, kuid ka häid sügavaid küsimusi ja arutelusid.
Tänapäevase elutempo juures on suur väljakutse leida iga kuu üks terve nädalavahetus, kus kokku tulla ja pühenduda. Kuid see pühendumine kannab väga palju vilja. Oleme kõik kogenud suurt kasvamist ja Jumala hoidmist. Meie kõige tähtsam ülesanne on tunda Jumalat ja tutvustada ka teistele.
Meie rühmas oli nii koguduse aktiivseid liikmeid kui ka neid, kes alles otsivad oma ülesannet, mõned ütlevad, et nende kõige suurem misjonipõld on inimesed, kes neid ümbritsevad. Meie kursuse eesmärk on toetada vaimulikku kasvu ja õppida Piiblit igapäevaelus kasutama.»
Piibli- ja misjonikursuse kolmanda lennu lõpetasid Kadre Arikainen, Liina Elken, Ardon Kaerma, Kalev Kask, Kristel Kiisk, Siim Liblik, Raiko Linholm, Reigo Linholm, Katrin Luhamets, Paul Randrüt, Piia Stamberg, Kristi Vaistla ja Ruth Vassel.
Juba septembris alustab uus kursus, täpsemat teavet leiab misjonikeskuse kodulehelt.
Tiiu Pikkur
Loe ka Katrin Luhametsa artiklit 9. lk.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)