Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Oikumeenilised uudised

27.03.2012 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Metropoliit Illarioni külaskäik Eestisse
 Seoses patriarh Kirilli raamatu «Vabadus ja vastutus» eestikeelse tõlke esitlemisega viibis Eestis Moskva patriarhaadi välissuhete juht, Volokolamski metropoliit Illarion (fotol).
18. märtsil viis metropoliit Illarion Tallinna Neeva Aleksandri katedraalis läbi liturgia, osales Estonia kontserdisaalis kontserdil, kus kõlas metropoliidi teos «Matteuse passioon» ERSO ja rahvusmeeskoori esituses. Metropoliit kohtus ka Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliidi Stefanusega.
Rahvusraamatukogus raamatu «Vabadus ja vastutus» eestikeelse väljaande esitlusel olid külaliste seas peapiiskop Andres Põder, katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan, Vene Föderatsiooni suursaadik Eestis Juri Merzljakov. Raamat avab lugejale kristliku vaatenurga inimõigustele ja -vabadustele. Autori tähelepanu keskmes on kaasaja konflikt, milleks patriarhi arvates on ühelt poolt tsivilisatsiooni liberaalsete väärtuste ning teiselt poolt rahvuslik kultuurilis-religioossete väärtuste vaheline vastasseis.
Eesti keeles on kättesaadav ka patriarh Kirilli veebruaris esitletud raamat «Hingekarjase sõna. Jumal ja inimene. Päästmislugu. Vestlused õigeusust».

Eestikeelsed liturgiad Soomes
 Kui luterlasi teenib Helsingis diakon Tuuli Raamat Alppila kirikus, siis õigeusklikele on peetud eestikeelset liturgiat kogudusemajas (Liisankatu 29), kus on teeninud preester Roland Tõnisson (pildil). 25. märtsil pidas Püha Kolmainu kirikus kreeka- ja kirikuslaavikeelse liturgia metropoliit Stefanus. Õigeusklikke Helsingis ühendab Eesti Õigeusu Kiriku Sõprusselts (Viron Ortodoksisen Kirkon Ystävyysseura).

Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku aastakonverents tulekul
Laupäeval, 31. märtsil peetakse Tallinnas kiriku aastakonverentsi. Tavapäraselt on konverentsil kavas aastaülevaade, aruandluse kinnitamine ja muud päevakajalised protseduurid.
Nelipühi kiriku aastakonverentsidel on ikka olnud külalisi kaugemalt, seekordsel pidulikul jumalateenistusel jutlustab David Boyd, kes on Kanadas peakorterit omava LES Edge’i korporatsiooni juht ning on rajanud oma äri dünaamilisele juhtimismudelile, pakkudes keskkonnasäästlikke lahendusi ja tooteid üle maailma.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)