Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Oikumeenilised uudised

16.05.2012 | | Rubriik: Uudised

Kirik Jumala austuseks

Eesti metodisti kiriku Võru Elupuu kogudus alustas 2007. aastal kogudusemaja juurdeehitusega (fotol) ning nüüdseks on valminud hoone nn haridustiib. Kuigi ehitus jäi majandusliku kitsikuse aega, on kõik senised ruumid renoveeritud, juurde on ehitatud köök, ülemisele korrusele noorte- ja lastetuba, külalistetuba ning palju tualettruume.
Pooleli on veel koguduse peasaal, konverentsisaal, pastori kontoriruum ja esik kahe tualettruumiga. Samuti on puudu hoone välissoojustus, välisvooder ja fassaadikate – neid plaanitakse vabatahtlike abiga paigaldama asuda pärast jaanipäeva. Sinna on abikäed veel oodatud.
Selleks, et pühakoda täielikult valmis saaks, läheb vaja veel 90 000 eurot. Koguduseliikmed on oma vahenditest annetanud ligi 10% kogu summast, toetust on saadud Ameerikast, Norrast, Soomest ja mujalt. Viimati saadi annetusena Udmurtiast 5000 Vene rubla.

Ööriku õigeusu nunnad kolisid Reo külla
Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku nunnaklooster, mis asus Saaremaal Öörikul, kolis sealsed asukad Pihtla valda Reo külla.
Öörikul oli nunnade kasutada väiksem maja, kloostri valdusesse loodeti saada ka endine preestrimaja koos sinna juurde kuuluva maaga, kuid see soov ei täitunud.
Nüüdseks on valminud Reomäel uus hoone ning nunnade elutingimused Jumala ja kaasinimeste teenimiseks on tunduvalt avaramad. Skiita on avatud külalistele-teelistele ka edaspidi. Maja veepühitsus ja ametlik sisseõnnistamine toimub 9. juunil.

Timo Lige lastelaulud plaadil
Ilmunud on Timo Lige lastelauludega plaadid, ühel 13 laulu kuulamiseks ning teisel fonogrammid kaasa laulmiseks. Kaasas on ka vihik nootidega. Plaate saab osta nii kirikumuusika liidust kui autorilt ja Tartust Kolgata kogudusest. Hulk laule tuleb esitamisele ka suvisel Kristuspäeval Tallinnas.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)