Esileht » Uudis » Esileht »

Oikumeeniline palvepäev

12.05.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

EELK Konsistoorium ja Eesti Kirikute Nõukogu kutsuvad üles pidama käesoleva aasta nelipühade laupäeval, 29. mail oikumeenilist tänu- ja palvepäeva. Sellel päeval palvetame oma maa ja rahva hea käekäigu ning tuleviku pärast.
Eesti rahvuslipu pühisemisest Otepääl möödub tänavu 120 aastat. Vabariigi president, Riigikogu esimees ja peaminister kuulutasid 2. veebruaril Tartus välja lipuaasta. Lipuaasta märksõnad on lipp kui kodu kaunistav ja rahvast ühendav sümbol, mis üleilmastumise kontekstis aina rohkem väärtustub. Tänu- ja palvepäeval meenutame ka neid, kes lipu hoidmisel on andnud oma elu või keda on seetõttu represseeritud.
Õpetajate Konverentsi otsusest lähtudes tuletame ühise tänu- ja palvepäevaga meelde, et EELK kui vaba rahvakirik austab eesti rahva tahet määratleda end Euroopa riikide ja rahvaste pere täisõigusliku liikmena. Euroopa Liitu kuulumine ei tähenda ainult hüvede maitsmist, vaid ka vastutuse jagamist ja üksteise koormate kandmist.
Nüüdsest sõltub ka Eesti kogudustest ja kristlaskonnast, millised tõekspidamised ja väärtushinnangud kujundavad edaspidi Euroopa vaimset palet.
Oikumeenilise tänu- ja palvepäeva jumalateenistused võiksid toimuda praostkonna- ja maakonnakeskustes ning kõikides kogudustes, kus see võimalik on.
Pidulik jumalateenistus EKN liikmeskirikute juhtide ja vabariigi juhtkonna osavõtul toimub Tallinna Jaani kirikus 29. mail kell 13. Jumalateenistus kantakse üle Eesti Televisioonis.
Jaan Kiivit, peapiiskop

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)